Tieši jaunieši kļūst par mobilo hakeru galveno mērķi! Kādēļ?

Komentāri
Tieši jaunieši kļūst par mobilo hakeru galveno mērķi! Kādēļ?
Hernán Piñera / Flickr

Pagājušajā gadā vairāk nekā ceturtdaļa jauno interneta lietotāju ir nozaudējusi savas ierīces (17%), vai arī tās viņiem ir nozagtas (13 %), kā dēļ trešdaļa ir zaudējusi piekļuvi saviem tiešsaistes kontiem vai cietusi no datu konfidencialitātes zuduma. Jaunieši pazaudē ierīces biežāk nekā vecāki pieaugušie, tādējādi kļūstot par mobilo hakeru galveno mērķi, liecina Kaspersky Lab un B2B International veiktas pētījums.

Kopumā septītā daļa (14%) lietotāju ir piedzīvojusi ierīces nozaudēšanu vai nozagšanu, bet šis rādītājs sasniedz 26 % to lietotāju vidū, kas ir jaunāki par 24 gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

83% cietušo vecumā no 16 līdz 24 gadiem atzīst, ka šim notikumam ir bijušas negatīvas sekas. Tas ir nedaudz vairāk nekā kopējais vidējais rādītājs 77%.

Vecuma grupā no 16 līdz 24 gadiem trešdaļai (32%) pēc tam tika uzlauzts tiešsaistes konts (salīdzinājumā ar 27% vidēji). Ceturtdaļa ir piedzīvojusi vērtīgu personīgo attēlu un videomateriālu neatgriezenisku zaudējumu (25 %), kā arī personīgās un konfidenciālās informācijas noplūdi (24%).

Kopumā piektdaļa lietotāju darbā tika sodīti pēc tam, kad viņu ierīce tika nozaudēta vai nozagta, jo ierīcē glabājās uzņēmuma dati (22%). Turklāt piektdaļa konstatējusi, ka ir ļaunprātīgi izmantota ierīcē saglabātā finanšu informācija (21%).

Lai aizsargātu sevi pēc ierīces nozaudēšanas vai zādzības, tikai 40% bloķēja ierīci ar sava mobilo sakaru operatora starpniecību vai ziņoja par notikušo policijai un tikai 29% attālināti dzēsa ierīces saturu vai mēģināja to izsekot, izmantojot programmatūru Atrast manu ierīci (15 %).

Komentējot šos secinājumus, Kaspersky Lab izstrādājumu daļas vadītājs Jevgeņijs Gurjanovs pauž: “Mobilās ierīces ir ieņēmušas galveno vietu mūsu dzīvē. Tās ir kā draugi, kurus mēs visur ņemam līdzi. Lielākā daļa no mums tajās glabā konfidenciālu un personisku informāciju, vai tās būtu ģimenes fotogrāfijas, internetbankas informācija, personiskas e-pasta vēstules vai paroles, lai piekļūtu savai ikdienas dzīvei.”

“Tomēr mūsu ierīces var viegli kļūt par viltusdraugiem, kad tās tiek pazaudētas vai nozagtas. Ierīces nozaudēšana vai zādzība ne vien sagādā neērtības, bet arī ir mūsu identitātes un privātuma pārkāpums. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai ierīce vismaz būtu aizsargāta ar paroli, visi konfidenciālie dati būtu šifrēti un mobilās drošības programmas atjauninātas. Izmantojot aizsardzības pret zādzību funkciju plašāka drošības risinājuma ietvaros, lai bloķētu nepiederīgas personas, palīdzētu noteikt ierīces atrašanās vietu un dzēstu personīgos datus, ja nepieciešams, var sekmīgi aizsargāt lietotājus pat pēc ierīces nozaudēšanas vai zādzības,” pauž Gurjanovs.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl