Telefons un ūdensizturība. Viss, kas tev par to jāzina

0 Komentāru
Telefons un ūdensizturība. Viss, kas tev par to jāzina
Publicitātes foto

Jūrmalas smiltīs iekritis vai ar kafiju nejauši apliets telefons ir dažas no daudziem pazīstamām, taču ierīcēm ne visai labvēlīgām ikdienas situācijām. Tomēr – ir viedtālruņi, kas būs pasargāti pat pēc 30 minūtēm pusotra metra dziļā ūdenī. Par to rūpējas IP68 standartam atbilstoša aizsardzība pret putekļiem un ūdeni, kas iekļauta jaunajos Samsung Galaxy S7 sērijas telefonos.

Elektroierīcēs daudz izmantotais apzīmējums IP norāda pakāpi, kādā ierīce tiek pasargāta no putekļiem un ūdens. IP standarts ir veidots no diviem cipariem, no kuriem pirmais (no 0 līdz 6) norāda uz aizsardzības līmeni pret putekļiem, savukārt otrais (no 0 līdz 9) – aizsardzību pret ūdens ietekmi. Jo lielāks ir katrs no skaitļiem, jo labāk pasargāta ir konkrētā ierīce.

IP68 aizsardzība Galaxy S7 un S7 edge tālruņos nozīmē, ka telefons ir pilnīgi putekļu-drošs un aizsargāts, iekrītot maksimāli pusotra metra dziļā ūdenī līdz pusstundai. Turklāt ierīce saglabā aizsardzību arī bez austiņu vai lādētāja pieslēgvietas īpašas aizklāšanas ar vāciņu.

Foto

Bez dizaina kompromisa

Iepriekš, lai saglabātu ūdens un putekļu aizsardzību, Galaxy tālruņu lādētāja un austiņu pieslēgvietām bija vāciņi. Taču, kā ražotājam norādīja ierīču īpašnieki, ikdienā tie radīja neērtības un nereti arī pasliktināja tālruņa dizainu. “Lietotāji vēlas, lai tālrunis būtu pilnvērtīga dzīves daļa – kā ikdienā, tā piedzīvojumos. Ja agrāk bija jāizdara kompromiss starp aizsardzību un dizainu, tad šoreiz izvēlējāmies tam nepiekāpties, saglabājot gan elegantu dizainu, gan patiešām spēcīgu veiktspēju,”stāsta Māris Ķikāns, Samsung Electronics Baltics Telekomunikāciju vadītājs Baltijas valstīs.

Ņemot vērā klientu atsauksmes, tika mainīts pieslēgvietās izmantotais materiāls – izvēloties niķeli un platīnu. Jaunajos Samsung Galaxy S7 modeļos ir izmantota arī inovatīva ūdens aizsardzības tehnoloģija, kas novērš spraugas starp ierīces detaļām un korpusu, tā izslēdzot vajadzību pēc aizsargvāciņa un saglabājot korpusu plānu.

Telefoni tiek aizsargāti ne tikai no ārpuses, bet arī iekšpuses. Tam tiek izmantota gumija – piemēram, USB uzlādes pieslēgvietā, austiņu un SIM kartes ligzdā. Galaxy S7 un S7 edge priekšpuse un aizmugure ir papildināta ar īpašu ūdens aizsardzības lentu, kas kopā ar pret-rūsēšanas materiāliem un pārklājumu ārējām telefona daļām nodrošina, ka ierīce ir pilnībā pasargāta no mitruma. Savukārt mikrofonā iestrādātā tehnoloģija nodrošina labu gaisa plūsmu un mitruma aizplūšanu, lai novērstu tā nokļūšanu ierīcē.

Īpaša uzmanība – lādētāja ligzdai

Ar lielu rūpību veidota lādētāja pieslēgvieta, jo saskarē ar ūdeni tajā var rasties īssavienojums. Jaunajā ierīcē iekļauts mehānisms, kas spēj atpazīt šādu situāciju un automātiski izslēgt strāvas padevi.

Ikdienas rūpes par savu tālruni

Jāatceras, ka arī ierīces ar IP68 līmeņa aizsardzību nevajadzētu pakļaut spēcīgai ūdens plūsmai, piemēram, tekošam krāna ūdenim, jūras viļņiem vai ūdenskritumam. Ja tālrunis nonācis saskarē ar tīru ūdeni, to jānosusina ar tīru, mīkstu drānu, taču, ja tā tikusi pakļauta citiem šķidrumiem, tā vispirms jānoskalo ar tīru ūdeni un tad viscaur jānoslauka ar mīkstu drānu. Tāpat jāatceras, ka ierīcēm īpaši kaitīgs ir sāļš un hlorēts ūdens, ilgstoša tās atstāšana karstumā, tiešos saules staros vai aukstumā.

0 Komentāru