Tehnoloģiju gigants “Apple” izvairījies no nodokļu nomaksas, atklāj “Paradīzes papīri”

0 Komentāru
Tehnoloģiju gigants “Apple” izvairījies no nodokļu nomaksas, atklāj “Paradīzes papīri”
EPA/LETA

Tā dēvētie “Paradīzes dokumenti’’ atklāj arvien jaunas bagāto un slaveno pasaules cilvēku nodokļu nemaksāšanas shēmas. Jaunākā informācija liecina, ka dokumenti atklāj arī tehnoloģiju giganta “Apple” izvairīšanos no nodokļu nomaksas, izmantojot ārzonu kontus.

Dokumenti atklāj, ka “Apple” gadiem uzņēmuma lielāko peļņu akumulējis ārpus ASV, lai izvairītos no ASV augstā ienākumu nodokļa, kas veido 35 procentus mēnesī.

Līdz 2014. gadam tehnoloģiju uzņēmums savus pārdošanas apjomus reģistrēja ārpus Amerikas –  Īrijā, kur uzņēmuma nodokļu maksājumi veidoja aptuveni 5%.

Tikmēr simtiem pētniecisko žurnālistu turpina darbu tā sauktajiem ”Paradīzes dokumentiem”. Vairāk nekā 13 miljonus dokumentu pašlaik pēta simtiem pētniecisko žurnālistu.

Tikmēr Eiropas Komisijā norāda, ka šie dokumenti norāda uz to,ka nepieciešams pastiprināt cīņu ar nodokļu nemaksātājiem.

Kopumā žurnālistu rīcībā nonākuši 13,4 miljoni dokumentu. Dokumenti liecina par vairāku milzīgu starpnacionālu uzņēmumu, kā arī bagātu privātpersonu mahinācijām, ar ofšoru palīdzību izvairoties no nodokļu nomaksas.

0 Komentāru