Komentāri
Tehnoloģiju gigants “Apple” izvairījies no nodokļu nomaksas, atklāj “Paradīzes papīri”
EPA/LETA

Tā dēvētie “Paradīzes dokumenti’’ atklāj arvien jaunas bagāto un slaveno pasaules cilvēku nodokļu nemaksāšanas shēmas. Jaunākā informācija liecina, ka dokumenti atklāj arī tehnoloģiju giganta “Apple” izvairīšanos no nodokļu nomaksas, izmantojot ārzonu kontus.

Dokumenti atklāj, ka “Apple” gadiem uzņēmuma lielāko peļņu akumulējis ārpus ASV, lai izvairītos no ASV augstā ienākumu nodokļa, kas veido 35 procentus mēnesī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz 2014. gadam tehnoloģiju uzņēmums savus pārdošanas apjomus reģistrēja ārpus Amerikas –  Īrijā, kur uzņēmuma nodokļu maksājumi veidoja aptuveni 5%.

Tikmēr simtiem pētniecisko žurnālistu turpina darbu tā sauktajiem ”Paradīzes dokumentiem”. Vairāk nekā 13 miljonus dokumentu pašlaik pēta simtiem pētniecisko žurnālistu.

Tikmēr Eiropas Komisijā norāda, ka šie dokumenti norāda uz to,ka nepieciešams pastiprināt cīņu ar nodokļu nemaksātājiem.

Kopumā žurnālistu rīcībā nonākuši 13,4 miljoni dokumentu. Dokumenti liecina par vairāku milzīgu starpnacionālu uzņēmumu, kā arī bagātu privātpersonu mahinācijām, ar ofšoru palīdzību izvairoties no nodokļu nomaksas.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl