Pievienot komentāru

Dūmu detektoru izmantošana ir obligāta. To paredz likums. Līdz ar to mūsu mājokļa telpu griestus, visticamāk, jau tagad rotā baltas vai citas krāsas kastīte. Daži apķērīgi cilvēki ir aizdomājušies, ka, kamēr šī kastīte gaida brīdi, kad dot, iespējams, dzīvību glābjošu signālu, tā var darīt arī citas lieliskas lietas mūsu veselības uzlabošanai.

Pandēmijas laikā vai nu ilgstoši esam mājās, vai mēdzam arī ilgstoši būt no tām prom, ceļojot vai uzturoties kādā lauku īpašumā. Kam uzticēt rūpēties par gaisa kvalitāti ikdienā un kas mūsu prombūtnes laikā nelaimes gadījumā izsauks ugunsdzēsējus? Atbilde ir vienkārša – ir radīts gudrais gaisa un dūmu sensors.

Tam varam uzticēt temperatūras, mitruma un gaisa kvalitātes mērīšanu mūsu mājoklī, kā arī, protams, tas vienlaikus ir arī dūmu detektors. Un ne jau parasts dūmu detektors – tam ir arī tvana gāzes sensors, turklāt, ja uz trauksmes signālu nereaģēsi pats, tas sūtīs īsziņas kaimiņiem un zvanīs glābējiem.

Raidījuma ”Tehnoloģijas bez instrukcijas” personības Kaspars Dvinskis un Toms Prāmnieks šoreiz tiekas ar LMT ekspertu Gunti Valteru, kurš abiem demonstrē gudro gaisa un dūmu sensoru.

Par projektu

No 1. septembra katru trešdienu “900 sekundēs” ielūkosimies tehnoloģiju pasaulē stāstu sērijā ”Tahnoloģijas BEZ instrukcijas”. Katru nedēļu kādā no stāstiem tiks iepazīta kāda no 21.gadsimta tehnoloģijām, kas mūsu dzīvi padara vieglāku un ērtāku vai tādu to padarīs tuvākajā nākontnē. Kurš izrādīsies gudrāks – tehnoloģija vai cilvēks un kuram ”atkost” tehnoloģiju pasauli izdosies labāk – Kasparam Dvinskim vai Tomam Prāmniekam, skaties!