Tapusi īpaša lietotne, kas sniegs iespēju izsekot Ziemassvētku vecīti

Pievienot komentāru
Tapusi īpaša lietotne, kas sniegs iespēju izsekot Ziemassvētku vecīti
FOTO: LETA

Ziemeļamerikas pretraķešu ātrā brīdinājuma sistēma gatavojas līdz šim lielākajai Ziemassvētku vecīša izsekošanas operācijai.

Pasaules galvenā Santaklausa palīgi ir izveidojuši īpašu lietotni, kurā internetā vai viedtālruņos var sekot līdzi vecīša gaitām.

Katros Ziemasvētkos Norad jeb Ziemeļamerikas gaisa telpas aizsardzības sistēmas pavēlniecība izmanto savus satelītus, radarus un novērošanas lidaparātus, lai sekotu Ziemassvētku vecīša ceļojumam no ziemeļpola uz ikviena bērna mājām.

Sākot ar šo gadu, ikviens bērns un pieaugušais arī var sekot līdzi vecīša ceļam savos viedtālruņos un planšetēs. Līdz šim informācija bija redzama tikai interneta mājaslapā, kuru ik gadu Ziemassvētkos apskata 52 miljonus reižu.

Šis būs jau 61. gads, kad tiek īstenota programma Norad Tracks Santa, bet tikai pirmā reize, kad informācija par to tiek piedāvāta mobilajās ierīcēs. Aplikācija darbosies ar Windows, Apple un Google Play ierīcēm.

Kā liecina līdzšinējie novērojumi, – vislabāk Santaklausam patīk savu ceļojumu sākt ar apstāšanos Austrālijā vai Jaunzēlandē.