Komentāri
Svētku laikā aktivizējušies internetvides krāpnieki; uzzini kā sevi pasargāt
FOTO: LETA

Šobrīd, tuvojoties svētkiem, kad ievērojama iedzīvotāju daļa plāno veikt lielākus pirkumus, eksperti ir konstatējuši paaugstinātu krāpnieku aktivitāti. Krāpnieki izmanto datorvīrusu, lai lietotāja inficētajā datorā bez lietotāja ziņas mēģinātu nolasīt internetbankas datus un veikt līdzekļu pārskaitījumu no konta brīdī, kad lietotājs mēģina pieslēgties savam internetbankas kontam.

Līdzīgas krāpnieciskās aktivitātes tika novērotas arī šā gada aprīlī, kad banku klienti tika brīdināti par kaitniecisku vīrusu, kas izraisīja līdzekļu izkrāpšanas gadījumus.

Eksperti norāda uz trīs būtiskākajām pazīmēm, kas norāda uz krāpniecības mēģinājuma risku, un to, ka lietotāja dators ir inficēts ar vīrusu:

  • ilgstoša dīkstāve jeb gaidīšanas laiks, lai pieslēgtos internetbankai;
  • tiek pieprasīts ievadīt maksājuma apstiprināšanai paredzēto Autorizācijas kodu no individuālās kodu kartes vai PIN2 no Kodu kalkulatora, lai pieslēgtos Ibankai;
  • paziņojums krievu valodā, ka savienojums ar internetbanku neizdevās.

“Galvenais krāpnieku mērķis ir no klienta iegūt maksājuma apstiprināšanas kodus, kas ļauj autorizēt maksājumus. Tāpēc mēs aicinām klientus atcerēties, ka, lai pieslēgtos internetbankai, lietotājam jāievada tikai Pieejas kods no kodu kartes.Tāpēc gadījumā, ja pieslēdzoties internetbankai, tiek pieprasīts ievadīt papildus datus, aicinām to nedarīt un nekavējoties sazināties ar Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju CERT.lv,” stāsta SEB bankas Informācijas tehnoloģiju vadītājs Māris Puriņš.

Lasi vēl