Komentāri
Svētku laikā aktivizējušies internetvides krāpnieki; uzzini kā sevi pasargāt
FOTO: LETA

Šobrīd, tuvojoties svētkiem, kad ievērojama iedzīvotāju daļa plāno veikt lielākus pirkumus, eksperti ir konstatējuši paaugstinātu krāpnieku aktivitāti. Krāpnieki izmanto datorvīrusu, lai lietotāja inficētajā datorā bez lietotāja ziņas mēģinātu nolasīt internetbankas datus un veikt līdzekļu pārskaitījumu no konta brīdī, kad lietotājs mēģina pieslēgties savam internetbankas kontam.

Līdzīgas krāpnieciskās aktivitātes tika novērotas arī šā gada aprīlī, kad banku klienti tika brīdināti par kaitniecisku vīrusu, kas izraisīja līdzekļu izkrāpšanas gadījumus.

Eksperti norāda uz trīs būtiskākajām pazīmēm, kas norāda uz krāpniecības mēģinājuma risku, un to, ka lietotāja dators ir inficēts ar vīrusu:

  • ilgstoša dīkstāve jeb gaidīšanas laiks, lai pieslēgtos internetbankai;
  • tiek pieprasīts ievadīt maksājuma apstiprināšanai paredzēto Autorizācijas kodu no individuālās kodu kartes vai PIN2 no Kodu kalkulatora, lai pieslēgtos Ibankai;
  • paziņojums krievu valodā, ka savienojums ar internetbanku neizdevās.

“Galvenais krāpnieku mērķis ir no klienta iegūt maksājuma apstiprināšanas kodus, kas ļauj autorizēt maksājumus. Tāpēc mēs aicinām klientus atcerēties, ka, lai pieslēgtos internetbankai, lietotājam jāievada tikai Pieejas kods no kodu kartes.Tāpēc gadījumā, ja pieslēdzoties internetbankai, tiek pieprasīts ievadīt papildus datus, aicinām to nedarīt un nekavējoties sazināties ar Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju CERT.lv,” stāsta SEB bankas Informācijas tehnoloģiju vadītājs Māris Puriņš.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl