Šveicē testē jauna veida dronu vadības pultis

0 Komentāru
Šveicē testē jauna veida dronu vadības pultis
AP / SCANPIX

Dronu lietošana filmēšanā, izpētē vai vienkārši sporta pēc vairs nav nekas jauns, tomēr bezpilota lidaparāta vadības veidi – tie joprojām mainās un mainās pamatīgi.

Vienkāršākās pultis jau lēnām kļūst par vēsturi. Tagad, piemēram, tiek radītas speciālas dronu vadīšanas vestes. Ar tām nesen iepazīstinājuši pētnieki Šveicē.

Katrs no mums vismaz reizi dzīvē ir domājis par to – kā tas būtu – pacelties spārnos un kaut kur aizlidot. Jaunākās tehnoloģijas sniedz šādu pieredzi – vismaz tuvu tai, apvienojot bezpilota lidaparātus un virtuālās realitātes brilles, un vadīšanas vesti ar kustību sensoriem.

Zinātnieki Lozannā testē jauna veida dronu pulti, kas uztver cilvēka kustības ar rokām un ķermeņa augšdaļu. Veste uztver gan pieliekšanos, gan dažādas citās ķermeņa pozīcijas.

Pētnieki uzsver, ka tuvākajā nākotnē šāda tehnoloģija varētu ieinteresēt zemniekus, dažādu glābšanas organizāciju darbiniekus, kā arī Holivudas filmu uzņemšanas komandas.

Galvenā problēma, ko pētnieki centās likvidēt ar šādas vestes izveidi, bija cilvēka skatiena atpestīšana no vadības pults rokās. Kad šāda pults vairs neeksistē un vadība notiek vien ar ķermeņa kustībām, paveras plašāks, netraucēts skats no drona skatupunkta.

Pirmajos testos arī atklājies, ka cilvēki šādu vadības veidu var iemācīties pat ātrāk, nekā darbojoties ar ierasto – radiovadāmo pulti. Zinātnieku ambīcijas akcentē pēdējo gadu Šveices kopējo vēlmi – kļūt par dronu pētniecības un tehnoloģiju lielvalsti.

Šveicei ir lielas ambīcijas šajā nozarē, valstī darbojas 80 digitālās aviācijas uzņēmumi. Cīrihē tika atklāta dronu paciņu piegādes sistēma testa režīmā, kā arī tiek īstenota programma ar satiksmes regulēšanu, kurā iesaistīti droni, kas novēro auto plūsmu.

0 Komentāru