Suitu sievas ar oriģinālu kampaņu iesaistās e-vides popularizēšanā Latvijā

Komentāri

Valsts ir internetā – ar šādu saukli sākusies kampaņa, kuras mērķis ir iedzīvotājus padarīt modernākus, proti, mudināt sazināties ar valsts pārvaldi un saņemt pakalpojumus interneta vidē. ”Ē” no ”e-vides” tapis par kampaņas vadmotīvu, palīgā ņemot suitu sievas.

Šādus klipus gan televīzijā, gan internetā varēsim redzēt turpmākā gada garumā. Palīgā ņemot suitu sievas, valsts pārvalde grib popularizēt vairāk nekā 300 pakalpojumu, ko iespējams saņemt e-vidē. Rakstīt iesniegumus, nodot deklarācijas, saņemt atbildes, pārskaitīt naudu – un to visu, pat neizejot no mājas.

Šāda kampaņa ir nepieciešama, jo, kā atklājies, lai arī Latvijas iedzīvotāji izceļas ar augsto interneta lietojuma īpatsvaru, e-pakalpojumus izmanto vien retais. Arī vides ministrs šodien atzina, ka lauzt ieradumus nav viegli.

To novērojis arī ieņēmumu dienests, kam dienā vienā filiālē gadās apkalpot pat tuvu pie diviem tūkstošiem cilvēku. Pārcelt viņus uz e-vidi nozīmētu ietaupījumu arī valstij.

Tiesa gan, pēdējā laikā e-pakalpojumi saistās ar negatīvu pieredzi. Izgāžoties 3,5 miljonu vērtajam skolas.lv projektam, valstij nodarīti būtiski zaudējumi. Tāpat zināms par sarežģījumiem e-veselības projektā.

Kampaņas autori gan akcentē, ka vairāk nekā neveiksmju esot labo e-vides piemēru.

Lasi vēl