Sporta aproces dod iespēju svešām personām piekļūt pie tālruņa datiem

Komentāri
Sporta aproces dod iespēju svešām personām piekļūt pie tālruņa datiem
FOTO: Flickr

Izrādās, ka pēdējā laikā popularitāti ieguvušie vingruma skaitītāji, kas vāc informāciju par lietotāja fizisko aktivitāti, var pārsūtīt datus ne tikai tieši savam īpašniekam. Kaspersky Lab atklāja šo sporta aproču īpatnību, pētot to mijiedarbības veidus ar viedtālruņiem.

Tika noskaidrots, ka vairākās populārās vingruma aprocēs īstenotā pievienojamās ierīces autentifikācijas metode dod iespēju citām personām nemanāmi izveidot savienojumu ar viedtālruni, izpildīt vairākas komandas un pat iegūt ierīcē saglabātos datus. Tas viss ir iespējams, ja viedtālruni pārvalda 4.3 vai jaunākas versijas operētājsistēma Android, un tajā ir instalēta neatļauta lietotne sinhronizācijai ar aktivitātes aproci.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā zināms, lai izveidotu vingruma skaitītāja un viedtālruņa savienojumu, lietotājam šī darbība ir jāapstiprina, piespiežot atbilstošu aproces pogu. Taču pašlaik lielākajai daļai šo ierīču nav ekrāna, tāpēc ļaundari var viegli apiet šo obligāto noteikumu, jo tad, kad vingruma aproce vibrē, pieprasot apstiprināt savienojumu ar viedtālruni, lietotājs nevar zināt, vai ir runa par viņa paša, vai par kādu citu tālruni.

Sinhronizējot ar viedtālruni Kaspersky Lab pētītās aktivitātes aproces, tās pārsūtīja tikai ziņas par lietotāja veikto soļu skaitu, taču nākamās paaudzes skaitītāji apkopos daudz vairāk datu par personas fizisko stāvokli, un tas nozīmē, ka konfidenciālas informācijas noplūdes risks var būtiski palielināties.

Tiem vingruma aproču lietotājiem, kas vēlas pārliecināties par savu ierīču drošību, Kaspersky Lab iesaka vērsties pie aproces izstrādes uzņēmuma un noskaidrot, vai šāda veida uzbrukumi ir iespējami viņu skaitītājam.

Lasi vēl