1 komentārs
Spilves lidlaukā prezentē ”putnrobotu”, kas lidostās biedēs īstus putnus
Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Spilves lidlaukā ceturtdien gaisā pacēlās dažādu pasaules valstu ražotāju bezpilota lidaparāti, tostarp latviešu radītais sporta filmēšanas lidaparāts airDog, kā arī, piemēram, Nīderlandes uzņēmuma Clear Flight Solutions radītais ”putnrobots”.

Clear Flight Solutions “putnrobots” paredzēts putnu aizbiedēšanai, piemēram, lidostās, kur dažkārt putni tiek ierauti lidmašīnu dzinēju turbīnās, kā arī kopumā var traucēt gaisa kuģu pacelšanos un nosēšanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viena ”putnrobota” cena tiek lēsta aptuveni 35 tūkstošu eiro apmērā, taču pagaidām to ražošana lielos apmēros vēl nav uzsākta.

Tāpat pasākumā tika demonstrēti arī citu valstu ražotāju bezpilota lidaparāti.

Skaties foto!

Šīs nedēļas ceturtdienā un piektdienā, 5. un 6. martā, Latvijā notiek konference par tālvadības lidaparātu sistēmām.

Savukārt 29. un 30. aprīlī Rīgā notiks trešā ASEM transporta ministru sanāksme. Tās ietvaros paredzēta ministru tikšanās un vairākas darba sesijas konferences formā, bet 22. un 23. jūnijā Rīgā notiks TEN-T dienas ar augstu ES amatpersonu piedalīšanos, lai apspriestu Eiropas transporta tīkla attīstību.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl