Specdienesti sagatavojuši kiberdrošības ieteikumus

Pievienot komentāru
Specdienesti sagatavojuši kiberdrošības ieteikumus
PIXABAY

Specdienesti sagatavojuši ieteikumus informācijas tehnoloģiju drošības pārvaldībai valsts un pašvaldību institūcijās un IT kritiskajā infrastruktūrā. Tie tapuši, veicot šo sistēmu risku analīzi un apdraudējumus informācijas tehnoloģiju jomā – gan lokālos, gan globālos.

Ieteikumi paredz, ka risku analīze tiek pārskatīta vismaz reizi gadā vai, konstatējot informācijas sistēmu aktuālus, iepriekš nezināmus, drošības apdraudējumus, kā arī pēc nozīmīga sistēmas drošības incidenta.

Tāpat ieteikumi paredz, ka, organizējot infrastruktūras iepirkumu procedūras, jānosaka, ka attiecīgie produkti un pakalpojumi ir ražoti un produktu ražotājs vai pakalpojumu sniedzējs ir uzņēmums, kas ir reģistrēts NATO, Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstī, un tās patiesā labuma guvējs ir šo valstu pilsonis.

Savukārt, vērtējot infrastruktūras funkcionēšanai nozīmīgu informācijas tehnoloģiju produktu un pakalpojumu iepirkumus, specdienesti rosina nedot priekšroku tādiem produktiem un pakalpojumiem, kuru izcelsmes vai mītnes valstīm ir ofensīvas kiberprogrammas pret NATO, Eiropas Savienību un to dalībvalstīm.