Šogad kosmosā nonāks pirmais Latvijas satelīts Venta-1

Komentāri
Šogad kosmosā nonāks pirmais Latvijas satelīts Venta-1
Andrea / Flickr

Valsts akciju sabiedrības Elektroniskie sakari pārstāvji šodien žurnālistus informēja, ka ir arī izdotas nepieciešamās radiofrekvenču atļaujas, lai Venta-1 varētu darboties. Latvijas satelīts nonāks orbītā, izmantojot Indijas nesējraķeti. Plānots, ka tas notiks šā gada otrajā ceturksnī. Satelīta galvenais uzdevums būs jūras kuģu satiksmes uzraudzība un koordinēšana.

Venta-1 ir vairāki tehniskie uzdevumi. Pirmkārt, tā ir kuģu identificēšanas sistēmas pārskatīšana vai pārraudzība. Katram kuģim ir viens identifikators, kas tiek nolasīts elektroniskā veidā un dod iespēju ostās redzēt, kuri kuģi kurā vietā atrodas, un kā tie pārvietojas gan ostās, gan līčos, gan jūrā. Tādējādi ir iespēja operatīvāk sniegt atbalstu navigācijas un jūras navigācijas pakalpojumos. Citi tehniskie risinājumi – tiks eksperimentālā veidā nodrošināta saziņa starp Venta-1 un citiem satelītiem. Arī ir kamera uzlikta uz Venta-1.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Venta-1 riņķos ap Zemi aptuveni 600 kilometru augstumā pa orbītu, kas šķērso Latviju. Satelītam varēs nosūtīt vadības komandas laikā, kamēr tas atradīsies virs Latvijas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl