Skype radītāji apņēmušies radīt jaunu revolūciju!

Pievienot komentāru
Skype radītāji apņēmušies radīt jaunu revolūciju!
REUTERS/SCANPIX

Izraisījuši apvērsumu telekomunikācijā, Skype dibinātāji apņēmušies radīt revolucionāras pārmaiņas citā nozarē. Viņi izgudrojuši robotu uz riteņiem, kurš var pildīt kurjera funkcijas. Jau drīzumā viņš tiks testēts vairākās Eiropas pilsētās, arī Tallinā – robota uzdevums būs vienam pašam piegādāt ēdienu klientiem.

Divi Skype līdzdibinātāji jaunajā projektā Starship technologies ir apvienojuši spēkus ar Londonā dibinātu Ēdināšanas firmu Just eat – viņu mērķis šoreiz ir pavērt jaunus apvāršņus ēdiena piegādes biznesā. Robots jau ir rūpīgi testēts, un tā radītāji pārliecināti – zvaigžņu kuģis, kā tā nosaukums tulkojams latviešu valodā, ir gatavs darbam.

“Līdz šim testēšanas nolūkos esam ar robotu nobraukuši apmēram 5 tūkstošus kilometru uz pilsētu ietvēm. Esam satikuši aptuveni pusmiljonu gājējus un daudz uzzinājuši par publikas viedokli un to kā cilvēki reaģē ieraugot šādu robotu. Šie rezultāti ir bijuši lielākoties pozitīvi un tagad ir jāmācās veikt īstas piegādes un ir lieliski to darīt ar šadiem partneriem,” stāsta Alans Martinsons, uzņēmuma pārstāvis.

Pēc izskata draudzīgais robots brauc pa ietvēm ar visnotaļ mazu ātrumu un izmanto baterijas, tāpēc tas ir videi draudzīgs. Lai vienatnē varētu braukt, orientēties un atrast piegādes adresi, robots izmanto deviņas kameras, vairākus sensorus un GPS tehnoloģiju.

Lai gan šie roboti darbojas bez cilvēku iejaukšanās, visu robotu darbību kontroles centrā novēros tehniskais operators, kurš jebkurā laikā varēs pārņemt attiecīgā robota vadību. Robotā iebūvēts arī skaļrunis un mikrofons, lai vajadzības gadījumā operators varētu sazināties ar cilvēkiem uz ielas vai pasūtījuma saņēmēju.

Pats Starship robots mājās iekšā nebrauks un skaļi nesignalizēs – par pasūtījuma ierašanos tas paziņos adresāta viedtālrunī.

Video