Vai Rīga būs gatava? Skolēni sacenšas virtuālās galvaspilsētas būvēšanā

2 komentāri

Piektdien ar zibensturnīru noslēgsies skolēnu “Minecraft” spēles sacensības. Skolēni divas nedēļas virtuālajā “Minecraft” vidē būvēja Rīgā ievērojamas būves, un tiks nosaukti uzvarētāji. Izmantojot “Minecraft” mācību spēli, pašvaldība sadarbībā ar skolām vēlas popularizēt e-sportu, kas var būt ne tikai izklaidējošs, bet arī labi noderīgs izglītībā.

Gustavs demonstrē visā pasaulē populārās spēles “Minecraft” plašās iespējas. Šai spēlei ir vairākas versijas, tās ir pieejamas tīklā, kur daudzi simti tūkstošu dalībnieku gan būvē savas pasaules, gan arī dodas tās aizstāvēt.

“Te mēs varam redzēt augšā tehnisko stāvu. Es nojaucu jumtu un uzbūvēju tehnisko stāvu.” Skolas ”Domdaris” komandas pārstāvis Gustavs “Minecraft” ēku būvēšanas sacensībās veidoja Pārdaugavā esošo Saules akmeni. Dažādu tehnisku problēmu dēļ Gustavam nācās lielo ēku būvēt vienam, tāpēc darbi vēl nav pabeigti.

“Es sākumā iesāku būvēt iekšpusi, un tikai pēc tam es uzbūvēju ārpusi. Iekšpusē es būvēju, ka tur ir galdi, krēsli un datori, un arī lifts,” saka Gustavs.

Kopumā “Minecraft” būvēšanas sacensībās iesaistījās 20 skolu komandas.

“Iespēja skolēniem uzzināt un iepazīt kaut ko no mūsu pašu pilsētas.” Rīgas domes Attīstības departamenta pārstāvis Jānis Ušča norāda, ka komandas būvēja Centrāltirgu, Bastejkalna apkārtni, operas namu un vairākas citas Rīgā labi zināmas ēkas un pilsētas objektus: “Tajā procesā viņi iepazīst detaļas, vēsturi, un tas ir veids, kā var rasties saikne, interese par vietu, kurā mēs dzīvojam, un līdz ar to arī piederības sajūta.”

”Minecraft” spēle Latvijas skolās ir izmantota jau līdz šim atsevišķās skolās, piemēram, Bolderājas mākslas skola jau iepazinās ar šo spēli. Šīs starpskolu sacensības ir pirmā reize, kad šī spēle tiek izmantota tik plaši.

“Pasaulē šo spēli izmanto, lai mācītu matemātiku, fiziku, dabas zinības.” “Esportaskola.lv” dibinātājs Ivo Čapiņš norāda, ka, piedaloties “Minecraft” sacensību organizācijā, var labi novērot, ka videospēles var būt ļoti noderīgas skolēnu izglītībā.

“Nevienu nevajag piespiest, bet viņi to dara ar lielu azartu, ar degsmi. Ja mēs pareizi varētu izmantot šīs videospēles, tad tas varētu būt nākotnes izglītības viens no stūrakmeņiem,” saka “Esportaskola.lv” dibinātājs.

Pēcpusdienā skolēni zibensturnīrā sacentīsies, kuri visātrāk un precīzāk uzbūvēs Brīvības pieminekli. Vēlāk veiksmīgākie saņems veicināšanas balvas, medaļas un kausus.

2 komentāri