4 komentāri
Šis Tev ir jāzina! Piecas ļoti izplatītas kļūdas, kas saīsina telefona baterijas dzīves ilgumu!

Dažas pavisam viegli pieļaujamas kļūdas var atstāt milzu iespaidu uz tava telefona baterijas dzīves ilgumu. Daudzi domā, ka, lādētāja pievienošana pie strāvas un telefona, ir pilnīgi viss, kas vajadzīgs, lai pilnvērtīgi uzlādētu savu ierīci, tomēr tā nebūt nav.

Jāsāk ar to, ka viedtālruņiem ir trīs veidu baterijas: niķeļa kadmija (Nickel-cadmium), litija polimēra (Lithium Polymer) un litija jonu (Lithium Ion). Atkarībā no baterijas tipa, mainās arī tas, kā tā ir jāuzlādē.

Lūk, piecas ļoti izplatītas kļūdas!

Uzlādēt telefonu līdz 100%, bet neatvienot no strāvas

Ja redzi, ka telefons ir 100% uzlādējies, no strāvas tas obligāti ir jāatvieno! Ja turpināsi ierīci uzlādēt, ātri vien sabojāsi bateriju – tās darbības laiks ievērojami saruks. Līdz ar to nevajadzētu atstāt telefonu uzlādēties pa nakti, kamēr tā īpašnieks guļ. Atpazini sevi?

Uzlādēt telefonu, nenoņemot nost vāciņu

Otra izplatītākā kļūda – atstāt telefona vāciņu, kamēr tas lādējas. Jāatzīst, ka lielākā daļa viedierīču īpašnieku tā dara, taču tas nepavisam nav pareizi. Šādā veidā telefons gluži vienkārši pārkarst. Ja šo kļūdu nepieļauj, viedtālruņa dzīves ilgumu var pagarināt pat par pāris gadiem.

Ļaut telefonam pilnībā izlādēties

Litija jonu baterijām nav nepieciešams pilnībā izlādēties pirms sākt nākamo uzlādi. Pilnīgi normāli ir sākt lādēt telefonu tad, kad baterijas uzlādes līmenis vēl ir ap 50%. Proti, litija jonu bateriju izlādes ātrums kļūst diezgan neprognozējams, kad to izlādes līmenis nokrītas zems. Līdz ar to, sākot uzlādēt telefonu laicīgi, var izvairīties no situācijām, kad pēkšņi paliec bez sakariem.

Visu laiku uzlādēt telefonu līdz 100%

Ja katru reizi centīgi uzlādē telefonu līdz 100%, tu īstenībā nodari vairāk ļaunuma nekā labuma. Patiesībā telefons ļoti labi darbojas tad, ja tā baterijas uzlādes līmenis ir no 30 līdz 80%.

Izmantot nepareizo lādētāju

Vislabāk ir izmantot tieši to lādētāju, kuru saņēmi kopā ar telefonu. Tā kā visi lādētāji un visas baterijas nav vienādas – atšķiras uzlādes ātrumi un intensitāte – tad tas, ka lādētāja uzgali var iebāzt telefona kontaktligzdā, nenozīmē, ka uzlāde notiks labākajā līmenī.

Savukārt niķeļa kadmija baterijas ir atsevišķs stāsts…

Šīs ir vecāka tipa baterijas, kuru dzīves ilgums parasti nav ilgāks par diviem gadiem. Lai nodrošinātu šo bateriju maksimālu dzīves ilgumu, nedrīkst pieļaut, ka tās pilnībā izlādējas. Pirmkārt, šīs baterijas var uzlādēt tikai 500 reizes. Otrkārt, tās izlādējas pat tad, ja tās netiek izmantotas.

TOP komentāri

  • Remarx
    0 0 0

    Remarx

    Gribētos pajautāt tam raksta autoram kāda velna pēc domāts ir uzlādes kontroliera platīte kas ir uz Lion baterijas? Visām mobilā telefona baterijām vai planšetēm ir šāda lieta kā kontrolieris kas atslēdz bateriju un neļauj izlādēt zem 3V un pārtrauc uzlādi ja spriegums sāk pārsniegt 4V. Vismaz manos gadžetos tāda parikte ir. maza platīte tieši uz litija jona baterijas kas arī ir kontrolieris un au tā ir trīs kontakti kas tiek pieslēgts telefonam. pašā telefonā savu kārt ir sava shēma kas dod informāciju par baterijas stāvokli displejā.
  • NextGen
  • Egus

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl