”Selfiji” maina grima mākslinieku un plastisko ķirurgu ikdienu

Komentāri
”Selfiji” maina grima mākslinieku un plastisko ķirurgu ikdienu
Foto: REUTERS/SCANPIX

Pašbilžu jeb tā dēvēto ”selfiju” fenomens radījis ne tikai fotogrāfiju pārbagātību. ”Selfiji” arvien vairāk nosaka arī grima mākslinieku, tālruņu tehnoloģiju un pat plastisko ķirurgu ikdienu.

Ņujorkā strādājošs plastiskais ķirurgs Sems Rizks skaidro, ka ”selfiji” rada izkropļotu sejas veidolu – bildi ietekmē gan telefons, gan leņķis, no kura fotoattēls tiek uzņemts. Tādēļ uzņemtā bilde neatspoguļo to, kā cilvēks izskatās patiesībā. Rezultātā pašbilžu jeb tā dēvēto ”selfiju” fenomens ir radījis vēl līdz šim nebijušu pieprasījumu pēc dažādām procedūrām ārējā izskata uzlabošanai. Proti, ”selfiju” iespaidā ir pieaudzis pieprasījums pēc acu plakstiņu korekcijas, deguna korekcijas un sejas ādas nostiepšanas. Savukārt pieprasījums pēc sejas ādas nostiepšanas pieaudzis par 10%.

Tie ”selfiju” fani, kas nevar atļauties plastiskā ķirurga pakalpojumus, vēršas pēc palīdzības pie grima māksliniekiem. Ņujorkas grima māksliniece Ramija Gafni skaidro, ka viņai tiek bieži lūgts izveidot grimu tikai vienai fotogrāfijai, kas tiek ievietota iepazīšanās portālā. Būtiska nianse ”selfiju” grimam ir uzacis – tās sejai un acīm veido tādu kā rāmi.

Lai uzņemtu pēc iespējas labāku ”selfiju”, speciālisti neiesaka lietot arī zibspuldzi, jo tā seju pārvērš nedabīgā izskatā.

Lasi vēl