Komentāri

Kiberuzbrukumi Latvijas prezidentūras laikā Eiropas Savienības Padomē noteikti būs, taču mūsu valsts ir gatava tos atvairīt. Valsts informācijas sistēmu drošību sargā arī Latvijas Kiberzemessardze, raidījumā 900 sekundes stāstīja Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

Kiberuzbrukumi Latvijai veikti arī līdz šim, taču tie tikuši veiksmīgi atvairīti, tādēļ arī plašākā sabiedrībā šī informācija nav guvusi plašu rezonansi, norādīja S. Bāliņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņa sacīja, ka Latvijā riska zonas ir visas valsts informācijas sistēmas. Vairāk pamanāma, bet mazāk bīstama ir dažādu mājaslapu izskata mainīšana. Taču ”trakākie uzbrukumi” ir valsts informācijas sistēmām. ”Ja tos neredz, tad var tikt mainīta informācija,” norādīja S. Bāliņa.

Hakeri prezidentūras laikā mēģinās graut Latvijas reputāciju un zagt datus, saka eksperte

Laikā, kad Latvija būs prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē, hakeri varētu mēģināt gan graut Latvijas reputāciju, gan veikt nopietnākus uzbrukumus, kuru mērķis ir zagt datus, raidījumā 900 sekundes iepriekš sacīja IT drošības incidentu novēršanas institūcijas vadītāja CERT vadītāja Baiba Kaškina. Latvijas reputācijas graušanas mēģinājumi varētu izpausties kā, piemēram, oficiālās prezidentūras mājaslapas izķēmošana vai mājaslapas bloķēšana, skaidroja B. Kaškina. No otras puses, CERT gatavojas arī nopietnākiem kibernoziedznieku uzbrukumiem, piemēram, tādiem, kuru mērķis ir zagt datus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl