Sargāt Latvijas drošību prezidentūras laikā palīdzēs ”Kiberzemessardze”

Komentāri

Kiberuzbrukumi Latvijas prezidentūras laikā Eiropas Savienības Padomē noteikti būs, taču mūsu valsts ir gatava tos atvairīt. Valsts informācijas sistēmu drošību sargā arī Latvijas Kiberzemessardze, raidījumā 900 sekundes stāstīja Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

Kiberuzbrukumi Latvijai veikti arī līdz šim, taču tie tikuši veiksmīgi atvairīti, tādēļ arī plašākā sabiedrībā šī informācija nav guvusi plašu rezonansi, norādīja S. Bāliņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņa sacīja, ka Latvijā riska zonas ir visas valsts informācijas sistēmas. Vairāk pamanāma, bet mazāk bīstama ir dažādu mājaslapu izskata mainīšana. Taču ”trakākie uzbrukumi” ir valsts informācijas sistēmām. ”Ja tos neredz, tad var tikt mainīta informācija,” norādīja S. Bāliņa.

Hakeri prezidentūras laikā mēģinās graut Latvijas reputāciju un zagt datus, saka eksperte

Laikā, kad Latvija būs prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē, hakeri varētu mēģināt gan graut Latvijas reputāciju, gan veikt nopietnākus uzbrukumus, kuru mērķis ir zagt datus, raidījumā 900 sekundes iepriekš sacīja IT drošības incidentu novēršanas institūcijas vadītāja CERT vadītāja Baiba Kaškina. Latvijas reputācijas graušanas mēģinājumi varētu izpausties kā, piemēram, oficiālās prezidentūras mājaslapas izķēmošana vai mājaslapas bloķēšana, skaidroja B. Kaškina. No otras puses, CERT gatavojas arī nopietnākiem kibernoziedznieku uzbrukumiem, piemēram, tādiem, kuru mērķis ir zagt datus.

Lasi vēl