Samsung radījis aplikāciju redzes aizsardzībai

Komentāri
Samsung radījis aplikāciju redzes aizsardzībai
Foto: EPA / LETA

Samsung laidis klajā mobilo lietotni Safety Screen, kas palīdz lietotājiem, tostarp arī bērniem, turēt mobilās ierīces pareizā skatīšanās attālumā.

Samsung Safety Screen aplikācija darbojas, izmantojot uzlabotu sejas atpazīšanas programmatūru – kad ierīce tiek turēta pārāk tuvu acīm, ekrānā izlec draudzīga animācija, ļaujot atbloķēt ekrānu tikai tad, kad ierīce tiek turēta minimāli ieteiktajā drošības distancē. Lietotne mobilajās ierīcēs darbojas fonā, un, lai pasargātu savas atvases, vecāki to var iespējot ar paroli.Lietotne Google Play veikalā bez maksas pieejama visām Android ierīcēm.

“Mazi bērni, lai saskatītu pavisam mazos burtus un attēlus, to paši nepamatot, telefona ekrānu pieliek pavisam tuvu – pat 15 – 20 centimetru attālumā. Jo tuvāk mēs lietas aplūkojam, jo nepieciešama spēcīgāka tuvuma redzes sistēmas muskuļu darbošanās, kas var novest pie šo muskuļu pārslogotības, acu noguruma, redzes miglošanās gan skatoties tuvumā, gan tālumā, acu apsārtuma, asarošanas, galvassāpēm un citām veselības problēmām,” stāsta optikas salonu Metropole vadošā optometriste Aija Muceniece.

Saskaņā ar Redzes padomes informāciju, pasaulē ir novērojams tuvredzības pieaugums. Zinātnieki to skaidro ar ģenētisko un vides faktoru kopumu, to skaitā darbībām, kas tiek veiktas tuvā rādiusā, piemēram, digitālo ierīču izmantošanu un aktivitāšu dabiskā gaismā āra apstākļos samazināšanos. Optometriste tam piekrīt un piebilst: “Ja telefons, planšetdators un dators tiek lietots pareizā attālumā, kā arī tiek ierobežots laiks, kas tiek pie tiem pavadīts, šīs ierīces ne bērnu, ne pieaugušo redzei nekaitē.”

Samsung Safety Screen nesen saņēmusi radošo industriju Dubai Lynx balvu kā jauninājums, kas pārveido cilvēku ikdienu. Starp citām reģionālajām inovācijām, ko šogad laidis klajā Samsung, ir arī KalimaLock – lietotne, kuras mērķis ir popularizēt arābu valodas lietošanu jauniešu vidū. Tā māca lietotājiem rakstīt un izrunāt vārdus arābu valodā, kā arī paskaidro to daudznozīmību un konotācijas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl