Komentāri
Samsung peļņa pirmo reizi trijos gados piedzīvojusi kritumu
Foto: EPA/LETA

Dienvidkorejas elektronikas uzņēmuma Samsung Electronics Co. tīrā peļņa pērn bija 23,4 triljoni vonu (18,9 miljardi eiro), kas ir par 23,2% mazāk nekā 2013. gadā, teikts ceturtdien publiskotajā kompānijas paziņojumā.

Tādējādi uzņēmuma peļņa reģistrējusi pirmo gada kritumu kopš 2011. gada.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Peļņas kritums galvenokārt tiek skaidrots ar grūtībām viedtelefonu sektorā un aizvien sīvāku konkurenci, ko rada Ķīnas uzņēmumi.

Mobilo tālruņu tirgus, kas iepriekšējos gados bijis galvenais Samsung ienākumu avots, kļuvis pārāk piesātināts, vienlaikus saasinoties arī konkurencei, ko izrāda tādi Ķīnas lētāku ierīču ražotāji kā Huawei un Lenovo.

Tikmēr Samsung tirdzniecības apjoms pērn sarucis par 10% – līdz 206 triljoniem vonu.

Savukārt ceturtajā ceturksnī kompānijas tīrā peļņa gada griezumā nokritusies par 27% – līdz 5,3 triljoniem vonu.

Taču, neskatoties uz vājajiem finanšu rezultātiem, uzņēmums paziņoja, ka palielinās dividenžu apjomu no 13 800 vonām līdz 19 500 vonām par vienu akciju.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl