Samsung pārtrauc jaunākā viedtālruņa Galaxy Note 7 ražošanu un tirdzniecību

Komentāri
Samsung pārtrauc jaunākā viedtālruņa Galaxy Note 7 ražošanu un tirdzniecību
EPA/LETA

Tehnoloģiju milzis Samsung pārtraucis sava jaunākā viedtālruņa Galaxy Note 7 ražošanu un tirdzniecību.

Kļūme ar tālruņa bateriju novedusi pie vairākiem tā uzliesmošanas gadījumiem arī pēc tam, kad lietotāji ierīci apmainījuši pret atjaunotu versiju.

Samsung otrdien paziņojis par sava flagmaņa Note 7 pilnīgu noņemšanu no ražošanas lentas. Šādu soli uzņēmumam nācies spert pēc kārtējām sūdzībām par viedtālruņa uzliesmošanu un pat uzsprāgšanau. Dienvidkorejas tehnoloģiju ražotājs jau agrāk – 2. septembrī atsuacis 2,5 miljonus pārdoto telefona modeļu, lai samainītu tos pret jauniem. Lietotājiem bija iespēja atdot iespējami bīstamo ierīci un vietā saņemt citu, ar uzlabotu bateriju un programmatūru.

Tomēr uzņēmumam nav izdevies izskaust aizdegšanās problēmu arī jaunizdotajos modeļos – ziņots par kārtējo tālruņa uzsprāgšanu. Šādi starpgadījumi jau iedragājuši uzņēmuma akciju vērtību un pircēju nostāju.

Pašlaik veiktajā izmeklēšanā atklājies, ka apmainītajai telefona versijai varētu būt pat cita tehniska kļūme, kas izraisījusi aizdegšanos. Kāds vīrietis ziņojis, ka pamodies dūmu pildītā istabā pēc tam ierīce bija uzliesmojusi, agrāk arī evakuēti kādas lidmašīnas pasažieri pēc konkrētā modeļa kūpēšanas kabīnē.

Samsung pārstāvji Latvijā konkrētā modeļa lietotājiem iesaka pagaidām izslēgt ierīci un sekot turpmākajiem paziņojumiem. Arī Baltijas valstīs pārtraukta viedtālruņa tirdzniecība un apmaiņa pret uzlaboto modeli.

Lasi vēl