“Samsung” gada laikā samaksājis “Microsoft” vienu miljardu dolāru

0 Komentāru
“Samsung” gada laikā samaksājis “Microsoft” vienu miljardu dolāru
Foto: REUTERS/SCANPIX

Aizvadītajā gadā tehnoloģiju kompānija ”Samsung” samaksājusi ”Microsoft” aptuveni vienu miljardu ASV dolāru. Nauda samaksāta par tehnoloģijas, kas tiek izmantota ”Android” ierīcēs, izmantošanu.

Par šiem maksājumiem starp ”Samsung” un ”Microsoft” izcēlies kašķis, kas pašlaik jau nonācis tiesā. Proti, ”Samsung” tagad pārstājis veikt šos maksājumus, norādot, ka “Microsoft” pērn veiktā kompānijas ”Nokia” iegāde ir lauzusi iepriekš slēgto līgumu. Tas tika slēgs 2011. gadā uz septiņiem gadiem. Tā ietvaros, piemēram, laikā no 2012. gada jūlija līdz 2013. gada jūlijam vien ”Samsung” ir samaksājis ”Microsoft” vienu miljardu dolāru. Tas, cik lielu summu Dienvikorejas ”Samsung” ir jāmaksā ”Microsoft”, esot atkarīgs no pārdoto ”Android” operētājsistēmas ierīču apjoma.

Šā gada augustā ”Samsung” nav samaksājis noteikto summu, un līdz ar to ”Microsoft” vērsās tiesā par līguma nosacījumu nepildīšanu. Kopumā ”Microsoft” grib no ”Samsung” atgūt septiņus miljonus ASV dolāru.

Tiek lēsts, ka kopumā par atļauju izmantot ”Microsoft” tehnoloģiju savās ierīcēs kompānijai ievērojamas summas maksā aptuveni 25 citas kompānijas, tostarp, HTC, LG, ”Acer” un ”Nikon”.

0 Komentāru