Robots, kas spēj uzminēt tavu garastāvokli? Ķīnā tā jau ir realitāte!

0 Komentāru
Robots, kas spēj uzminēt tavu garastāvokli? Ķīnā tā jau ir realitāte!
Foto: EPA / LETA

Cilvēkveidīgi roboti, kas spēj uzminēt tavu noskaņojumu? Tā ir realitāte. Ķīnā sākusies pasaules robotu izstāde, kurā apskatāmi jaunākie sasniegumi šajā strauji augošajā nozarē.

Šī izstāde Pekinā ir daļa starptautiskās robotu konferences, kas Ķīnā tiek rīkota pirmoreiz. Uz pasākumu pulcējas vairāk nekā 100 ekspertu, 12 starptautiskas organizācijas un vairāk nekā 120 kompāniju. Apskatei izlikti rūpniecībā izmantojamie roboti, servisa roboti un roboti, kas pārstāv specializētās kategorijas.

Ķīna šobrīd ir kļuvusi par lielāko robotu noieta tirgu pasaulē, jau divus gadus pēc kārtas apsteidzot Japānu. Turklāt valdība mudina vietējos ražotājus nākt klajā ar saviem produktiem, neatdodot tirgus daļu ārvalstu kompānijām.

Skaties foto:

Apmeklētāju lielākā interese ir par cilvēkveidīgajiem robotiem. Tostarp ir humanoīds, kas spēj sarunāties ar cilvēkiem un ir pat vadījis pasākumus televīzijā. Kāds cits robots – androīds – piesaistīja apmeklētāju uzmanību ar spēju mainīt sejas vaibstus – un netrūka cilvēku, kas ar to kopā vēlējās uzņemt “selfijus”.

Lai arī daudzas robotu industrijā strādājošās kompānijas meklē veidus, kā samazināt cilvēku darbu, joprojām izskan arī šaubas, ka tas diez vai jebkad notiks. Lai arī roboti varētu uzņemties smagāko un kaitīgāko darbu veikšanu, tie tik un tā kādam būs jākontrolē.

0 Komentāru