Komentāri
Robots, kas spēj uzminēt tavu garastāvokli? Ķīnā tā jau ir realitāte!
Foto: EPA / LETA

Cilvēkveidīgi roboti, kas spēj uzminēt tavu noskaņojumu? Tā ir realitāte. Ķīnā sākusies pasaules robotu izstāde, kurā apskatāmi jaunākie sasniegumi šajā strauji augošajā nozarē.

Šī izstāde Pekinā ir daļa starptautiskās robotu konferences, kas Ķīnā tiek rīkota pirmoreiz. Uz pasākumu pulcējas vairāk nekā 100 ekspertu, 12 starptautiskas organizācijas un vairāk nekā 120 kompāniju. Apskatei izlikti rūpniecībā izmantojamie roboti, servisa roboti un roboti, kas pārstāv specializētās kategorijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ķīna šobrīd ir kļuvusi par lielāko robotu noieta tirgu pasaulē, jau divus gadus pēc kārtas apsteidzot Japānu. Turklāt valdība mudina vietējos ražotājus nākt klajā ar saviem produktiem, neatdodot tirgus daļu ārvalstu kompānijām.

Skaties foto:

Apmeklētāju lielākā interese ir par cilvēkveidīgajiem robotiem. Tostarp ir humanoīds, kas spēj sarunāties ar cilvēkiem un ir pat vadījis pasākumus televīzijā. Kāds cits robots – androīds – piesaistīja apmeklētāju uzmanību ar spēju mainīt sejas vaibstus – un netrūka cilvēku, kas ar to kopā vēlējās uzņemt “selfijus”.

Lai arī daudzas robotu industrijā strādājošās kompānijas meklē veidus, kā samazināt cilvēku darbu, joprojām izskan arī šaubas, ka tas diez vai jebkad notiks. Lai arī roboti varētu uzņemties smagāko un kaitīgāko darbu veikšanu, tie tik un tā kādam būs jākontrolē.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl