Robotikas čempionāta divkaujās sacenšas robotu būvētāji

Pievienot komentāru

Robotikas entuziasti – skolēni un studenti – no visas Latvijas sestdien sacentās Robotikas čempionāta noslēguma posmā, noskaidrojot spēcīgākos. Tie nav vienkārši nopirkti roboti, bet gan pašu būvēti, prasot veselu virkni zināšanu.

Par cīņas robotiem pārveidoti putekļu sūcēji, uzbūvēti ar LEGO elektro-konstruktora klučiem un uz sensoriem darbojošās autonomās mašīnas – ar šādiem pašu radītiem robotiem skolēni un studenti sacentās dažādās divkaujās. Ringā sumo cīņās uzvar tas, kas konkurentu izstumj ārā no laukuma. Lai to panāktu, robotikas entuziasti meklē mehāniskus risinājums.

Lai arī robotika ir dārgs hobijs, piemēram, lētākais komplekts – vidēji pustūkstotis eiro, tomēr vairākas skolas Latvijā ir ieguldījušas naudu šādu pulciņu izveidē vai arī piesaista sponsorus, apzinoties nozīmi skolēnu erudīcijas veicināšanā.

Robotu uzvedību nekontrolē ar tālvadības pultīm. Tie paši kustās autonomi pēc skolēnu iepriekš noteiktas datorprogrammas, un savukārt to skolā oficiālajā izglītības programmā nemāca. Savukārt pieaugušie dodas kaujās ar ierīcēm, kas reiz bija viedie putekļsūcēji.

Šādas robotu sacensības notiek arī Eiropas un pasaules līmenī, kurp regulāri piedalās Preiļu robotikas klubs un arī Siguldas robotu būvētāji.

Lai Latvijas skolās robotiku padarītu vēl populārāku, RTU Robotikas klubs un Latvijā radītā robota “Sumoboy” izstrādātājs apmāca pedagogus robotikas pulciņu izveidē un pasniegšanā skolēniem. Īpaši lielu aktivitāti izrādot skolas Latgalē.