Komentāri
Rinkēvičs izcelts ziņojumā par “Twitter diplomātiju”
Foto: LETA

Starptautiskā ziņojumā par amatpersonu praktizēto “tvitera diplomātiju” kā viens no nedaudzajiem pasaules politiķiem, kurš tvīto pats, nevis uztic šo darbu sabiedrisko attiecību speciālistam, izcelts Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Sabiedrisko attiecīgu kompānijas Burson-Marsteller ikgadējā ziņojumā Tviplomātija analizēti 669 valstu un valdību vadītāju, ārlietu ministru un viņu vadīto iestāžu tvitera paradumi. Kopumā ziņojumā apskatītas 166 pasaules valstis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Aizvadīto gadu laikā tviteris ir kļuvis par digitālās diplomātija kanālu starp pasaules līderiem, valdībām, ārlietu ministriem un diplomātiem,” teikts ziņojumā.

“Sociālie mediji un īpaši tviteris vairs nav tikai refleksiju atspoguļošanas medijs, bet svarīgs komunikācijas līdzeklis valdībām, lai reaģētu un pārraidītu 140 zīmju vēstījumus un sešu sekunžu runas ierakstus,” teikts ziņojumā.

“Īpaši Eiropas valstu ārlietu ministrijas turpina veidot savstarpējus tvitera savienojumus ar kolēģiem, radot sistēmu, ko vislabāk varētu raksturot kā “virtuālu diplomātisko tīklu”. Viņi var un arī sūta viens otram tiešus privātus vēstījumus šajā platformā, kas bieži ir ātrāka un daudz efektīvāka nekā tradicionālie diplomātiskie ziņojumi,” teikts ziņojumā.

Latvijas ārlietu ministrs ziņojumā izcelts līdzās Igaunijas prezidentam Tomasam Hendrikam Ilvesam, Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam un Norvēģijas premjerministrei Ernai Sūlbergai, kas atzīti par “vērā ņemamiem izņēmumiem” starp tvītojošajām amatpersonām, jo savus tvitera kontus nav nodevuši sabiedrisko attiecību personāla atbildībā.

No pasaules līderiem vislielākais sekotāju skaits ir ASV prezidentam Barakam Obamam, kura tvitera kontam seko 57 miljoni cilvēku. Otrajā vietā ierindojas pāvests Francisks – 20 miljoni sekotāju, bet trešajā vietā Indijas premjerministrs Narendra Modi – 11 miljoni sekotāju.

Ironiskā kārtā ceturtajā vietā ar 6,1 miljonu tvitera sekotāju iekļuvis Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans, kurš daudzkārt veltījis asus vārdus sociālo komunikāciju vietnei, kas Turcijā ik pa laikam tikusi aizliegta.

Visbiežāk retvītoti tiek pāvesta vēstījumi – vidēji 9929 reizes katrs tvīts, bet visaktīvākais tvītotājs ir Meksikas prezidents Enrike Penja Njeto, kas dienā laiž klajā vidēji 68 vēstījumus.

Ar saviem sekotājiem visbiežāk komunicē Ruandas prezidents Pols Kagame, kam 86% tvītu ir atbildes uz sekotāju jautājumiem vai komentāriem.

Savukārt ASV prezidents Baraks Obama no saviem tvitera lasītāju miljoniem seko līdzi tikai trīs pasaules amatpersonām – Krievijas premjerministram Dmitrijam Medvedevam, Norvēģijas premjerministrei Ernai Sūlbergai un Igaunijas ārlietu ministrei Keitai Pentusai-Rosimannusai.

“Šis pētījums parāda, ka valdības kļūst aizvien prasmīgākas un profesionālākas sociālo mediju lietošanā,” norāda Burson-Marsteller izpilddirektors Džeremijs Galbraits.

“Interesanti vērot, kā ārlietu ministrijas attīstījušas savas sociālo mediju stratēģijas un izveidojušas vērā ņemamas komandas, kas pārvalda viņu interneta kanālus. Mēs esam pārliecināti, ka korporācijas varētu daudz ko mācīties no valdībām un līderiem par tviteri,” uzsver Galbraits.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl