Rīgā satiekas entuziasti no Latvijas un Baltkrievijas, lai radītu jaunus tehnoloģiskus risinājumus

0 Komentāru

Meklē jaunas iespējas startup ideju attīstībai. 40 entuziasti no Latvijas un Baltkrievijas šajās dienās darbojas tehnoloģiju maratonā jeb tā sauktajā hakatonā, lai pilnveidotu 10 biznesa idejas.

Hakatons ir 48 stundu pasākums, kā mērķis ir izveidot speciālistu komandas, kas radītu jaunus tehnoloģiskus risinājumus. Sākotnēji katrs, kam ir ideja, to prezentē, bet vēlāk tam pievienojas citi dalībnieki, lai ar savām zināšanām un pieredzi palīdzētu to pilnveidot.

Pirmo reizi hakatons norisinājās naktī vilciena vagonā, un tas mērķtiecīgi organizēts sadarbībā ar Baltkrievijas startup ekosistēmu, lai pašmāju entuziastus iepazīstinātu ar Baltkrievijas informācijas tehnoloģiju ekspertiem.

Aleksejs Korņevs
LIAA Tehnoloģiju departamenta direktora vietnieks

Baltkrievija mūsu reģionā ir viena no lielākajām valstīm, kas ir bagāta uz talantiem IT jomā. Līdz ar to – tas, kas mums šobrīd trūkst, mums ir uzņēmīgi cilvēki ar pieredzi, kas runā valodās, kas pārzina Amerikas un Eiropas tirgu, un savienojumā ar Baltkrievijas tehniskiem cilvēkiem var veidoties idejas un iet pasaulē.

Hakatona dalībnieki ir sadalīti komandās un strādā ar 10 biznesa idejām, kas aptver finanšu pakalpojumu un nodokļu jomas, zīmēšanu un fotogrāfiju, programmatūru bankām un mazumtirgotājiem, finanšu rentabilitātes rīkus un cita veida aplikācijas un informācijas tehnoloģiju izgudrojumus.

0 Komentāru