Komentāri

Robots prot runāt, domāt, pat dejot, bet nav dzīvs. Nepārprotiet, tā nav kāda senlatviešu mīkla, bet gan realitāte: Rīgā starptautiskas konferences ietvaros atvests robots Nao, kurš tiek uzskatīts par vienu no spējīgākajiem mākslīgā intelekta pārstāvjiem.

Mūsdienās roboti ieņem arvien lielāku lomu cilvēku dzīvē. Tos izmanto ne tikai rūpnīcās, bet arī darbā ar cilvēkiem, piemēram, kā palīgus veciem un nevarīgiem cilvēkiem, arī izklaidējot un pieskatot bērnus.

Uz Rīgu atvestais robots Nao izmēros ir mazs, taču var lepoties ar robotu vidē salīdzinoši ļoti labām mākslīgā intelekta spējām. Uzstājoties Rīgā, lielas auditorijas klātbūtnē tas nekautrējās paslavēt pats sevi.

Savienojumā ar internetu un tīmekļa meklēšanas vietnēm, roboti var ātri sameklēt atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem.

Pirmais Nao robots tika radīts 2008. gadā Francijā, taču ar katru gadu šī industrija attīstās arvien vairāk, radot arvien spējīgākus humanoīdos robotus.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl