Rīgā atklāj jaunu LU un “Microsoft” inovāciju centru

0 Komentāru
Rīgā atklāj jaunu LU un “Microsoft” inovāciju centru
Valsts prezidents Raimonds Vējonis saka uzrunu Latvijas Universitātes un "Microsoft" Inovāciju centra atklāšanas pasākumā. (Evija Trifanova / LETA)

Trešdien, 13. septembrī, Rīgā atklāj jaunu inovāciju centru.

Latvijas Universitātes un tehnoloģiju korporācijas ”Microsoft” informācijas un komunikāciju tehnoloģiju centrs turpmāk būs vieta, kur tiksies dažādu nozaru pārstāvji, lai kopā radītu jaunus informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumus.

Inovāciju centra izveide Latvijā ir īpašs notikums, jo tas ir vienīgais Austrumeiropā un Centrāleiropā.

Centra darbība būs starptautiska, tomēr zināšanu ekspertīzes un tehnoloģiju pieplūdums koncentrēsies Latvijā.

Renāte Strazdiņa
”Microsoft Latvija” filiāles menedžere

Latvija kā vieta, kur ir spēcīga bāze, kur ir spēcīgi mākslīgā intelekta zinātnieki, kuri zina, ko ar to darīt. Mums ir ļoti atvērta pieeja datiem, mūsdienās mēs zinām – tas ir liels resurss.

 

Andrejs Vasiļjevs
”Tilde” valdes priekšsēdētājs

Tieši “Microsoft” inovāciju centrs paver iespēju tos jaunos atklājumus, rezultātus, kas šeit taps, iznest plašajā pasaulē. “Microsoft” platforma paver milzīgu kanālu iepazīstināt citas pasaules valstis un atrast potenciālos klientus ārpus Latvijas.

Vairāki projekti uzsākti jau pirms centra atklāšanas, piemēram, virtuālais bibliotekārs asistents un lietu interneta risinājums satiksmes drošībai, kā arī ir iestrādnes arī vairākiem citiem projektiem, piemēram, vēža riska agrīnā diagnosticēšanā, loģistikā un procesu efektivitātē.

Centrs būs pieejams skolēniem, studentiem, uzņēmumiem un zinātniekiem. Tajā tiks organizētas arī lekcijas, semināri un citi pasākumi nozares speciālistiem.

0 Komentāru