Prezentēs jauno “Rīgas satiksmes” koda biļeti

0 Komentāru
Prezentēs jauno “Rīgas satiksmes” koda biļeti
PIXABY/RD

Ceturtdien, 21. oktobrī, plkst. 12.00 tiešsaistē norisināsies pasākums par koda biļetes ieviešanu un lietošanu Rīgas sabiedriskajā transportā, informēja SIA “Rīgas satiksme”.

Attālinātajā koda biļetes prezentācijas pasākumā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis (JV) un “Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa.

Paredzēts, ka jaunā koda biļete paplašinās esošo “Rīgas satiksmes” biļešu klāstu un ļaus sabiedriskajā transportā klientiem veikt norēķinus par braucieniem ar viedtālruni tiešsaistes režīmā. Koda biļete darbosies paralēli esošajai e-talonu sistēmai.

Lai lietotu koda biļeti, klientiem vajadzēs izvēlēties kādu no tirgū piedāvātajām mobilajām lietotnēm un ar tās palīdzību savā viedtālrunī tiešsaistes režīmā iegādāties vienreizējo brauciena biļeti. Iekāpjot transportlīdzeklī, biļete būs jāaktivizē, skenējot kvadrātkodu, kas būs izvietots vairākās vietās pa visu transporta līdzekļa salonu un būs katram transportlīdzeklim atšķirīgs.

Ja transportā iekāps kontrolieris, pasažieris lietotnē varēs uzrādīt kontrolierim aktivizēto biļeti.

Šis jauninājums ļaus samazināt biļešu iegādei nepieciešamo laiku, novērsīs biļešu pieejamības un izmantojamības neērtības mazumtirdzniecībā, turklāt norēķiniem par sabiedriskā transporta izmantošanu nebūs nepieciešama skaidra nauda, uzsvēra domē.

Mobilajā lietotnē esošās biļetes derīguma termiņš būs trīs mēneši, atšķirībā no citām abonementa biļetēm, kuru derīguma termiņš ir 12 mēneši. Šāds termiņš noteikts saistībā ar nepieciešamību pielietot papildu drošības pasākumus attiecīgās biļetes datu nesējā, mazinot iespēju mobilajā lietotnē ierakstītās informācijas par biļetes kodu dešifrēšanu, tālāku pavairošanu vai simulāciju, kā arī ar nepieciešamajiem tehniskajiem resursiem iegādāto biļešu datu uzglabāšanai un uzturēšanai risinājuma ietvarā realizētajās informācijas sistēmas datubāzēs.

0 Komentāru