Premjeru amatu kandidāti atbild ”airDog” radītājam, kā veicinās inovācijas Latvijā

0 Komentāru
Premjeru amatu kandidāti atbild ”airDog” radītājam, kā veicinās inovācijas Latvijā
Kompānijas "Helico Aerospace Industries" izstrādātais bezpilota lidaparāts "Airdog". (Foto: LETA)

Lai veicinātu inovāciju radīšanu Latvijā, Inguna Sudraba grasās ieviest ”nacionālu inovāciju sistēmu”, Laimdota Straujuma atgādina par 700 miljoniem eiro, kas paredzēti inovācijām turpmākos septiņus gadus, bet Nils Ušakovs grasās veidot Valsts attīstības banku.

Tā uz bezpilota lidaparāta ražošanas uzņēmuma ”airDog” izveidotāja Zigmāra Rozentāla jautājumu par to, kā nākotnē plānots atbalstīt inovāciju un tehnoloģiju nozari, pauda ”Līderu debašu” dalībnieki – premjera amata kandidāti, kas cer nākt pie varas pēc 12. Saeimas vēlēšanām.

”Inovāciju jomā svarīgi noteikt nozares – tās varētu būt viedie materiāli un viedās tehnoloģijas,” pauda I. Sudraba, kas, nākot pie varas, sola novirzīt līdzekļus attiecīgas infrastruktūras izveidošanai. Tāpat viņa ierosināja izveidot ”nacionālu inovāciju sistēmu”.

”Skumji klausīties, ka cilvēki nezina, kas jau ir izdarīts. Jau ir izstrādāta inovāciju stratēģija, kur 700 miljonus paredzēts novirzīt šai nozarei septiņu gadu laikā. Tāpat ir paredzētas arī prioritātes, piemēram, farmācija, jaunās tehnoloģijas un bioekonomika,” pauda L. Straujuma.

Tikmēr Nils Ušakovs sacīja, ka, lai atbalstītu inovācijas Latvijā, būtu jāizveido valsts attīstības banka. Savukārt mikrouzņēmumu nodoklis, pēc viņa domām, būtu jāsaglabā 9% apmērā.

Savukārt Ventspils mērs Aivars Lembergs pauda pārliecību, ka viņa pārvaldītajā pilsētā jau tagad atrodaties vislabāk un inovatīvāk aprīkotā augstskola. Viņam gan nepiekrita Roberts Zīle, norādot, ka ļoti labas tehnoloģijas atrodamas arī Rēzeknē.

0 Komentāru