Populārākās paroles pasaulē – password, monkey un 123456

Komentāri
Populārākās paroles pasaulē – password, monkey un 123456
FOTO: LETA

Droša parole ir papildu garantija jūsu drošībai internetā. Lai izveidotu šādu paroli, jāievēro daži pavisam vienkārši noteikumi, kurus ļoti daudzi neņem vērā, un laikam tādēļ trīs pasaulē populārākās paroles ir šādas: password, monkey un 123456.

Tagad pasaules tīmekli lieto tik daudz cilvēku kā nekad agrāk. Ievērojami plašākas ir arī tā izmantošanas iespējas bankas operācijām, pirkumiem internetā un dažādiem pētījumiem ar tīmekļa resursu palīdzību. Turklāt virtuālo telpu tagad izmantojam arī saziņai. Pēdējos gados ir parādījušies tieši šim nolūkam paredzēti sociālie tīkli – Draugiem. lv, Facebook.com u.c. To dalībnieki apmainās ar informāciju par savu privāto dzīvi, ar fotogrāfijām, mūzikas un video failiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Diemžēl jo vairāk lietotājs internetā izpauž ziņas par sevi, jo vairāk viņš riskē, ka kibernoziedznieki var nozagt viņa identitāti (privātos datus), lai, izmantojot to, veiktu krāpnieciskas darbības, piemēram, zādzības upura vārdā pirktu preces un pakalpojumus vai pat iztīrītu viņa paša bankas kontu.

Parole ir ārkārtīgi svarīga, jo tā aizsargā lietotāja konfidenciālo informāciju. Parole ir nepieciešama katram jūsu interneta kontam. Taču parole jāsastāda ļoti apdomīgi.

Parole sargā no zagļiem gan jūsu privāto informāciju, gan jūsu naudu bankas vai citā elektroniskā kontā.

Ja parole būs droša, tad būs mazāks risks kļūt par kibernoziedznieku upuri. Tādēļ sniegsim dažus padomus par interneta kontu paroļu sastādīšanu.

Padomi paroles izvēlei:

  • Izraugieties tādu paroli, kuru viegli varat iegaumēt un kura tāpēc nebūs jāpieraksta ne uz papīra, nedz failā, kas glabājas jūsu datorā. Šo failu varat nejauši izdzēst vai sabojāt, vai arī to var nozagt kibernoziedznieki.
  • Parolei nevajag izmantot vārdus, kuru kibernoziedznieki var atrast vārdnīcā.
  • Parolē izmantojiet gan lielos, gan mazos burtus, kā arī ciparus un citus simbolus, piemēram, pieturzīmes (lai gan tas ne vienmēr ir atļauts).
  • Neizmantojiet paroļu “rotāciju”, t. i., neizmantojiet dažādiem kontiem pārmaiņus paroli1, paroli2, paroli3 utt.
  • Ja vien iespējams, izmantojiet kā paroli veselu frāzi, nevis vienu vārdu.
  • Neizmantojiet vienu un to pašu paroli dažādiem kontiem. Pretējā gadījumā ļaundari, uzzinot vienu paroli, tiks klāt visiem jūsu interneta kontiem.
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl