Komentāri
Policija aicina pasargāties no krāpniekiem un turēt drošībā savus un kredītkaršu datus
FOTO: Valsts policija

Pēdējo gadu laikā īpaši izplatīts kļuva tāds krāpšanas veids kā personu un kredītkaršu datu viltu izmānīšana un iegūšana. Šie dati ļaundariem ļauj uz apkrāptā cilvēka vārda ņemt ātros kredītus.

Ir dažādi veidi, kā šie dati tiek iegūti. Kā piemērs: internetā tiek piedāvāts kāds pakalpojums, prece vai arī darba piedāvājums, un, lai noformētu līgumu vai kaut kādus pirkuma dokumentus, ir nepieciešams sniegt informāciju gan par sevi, gan kredītkarti. Proti, jāsniedz informācija par uz kredītkartes norādīto personas vārdu un uzvārdu, kredītkartes numuru, kartes derīguma termiņu, trīsciparu kodu (CVV kartes otrajā pusē).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izmantojot šādus personu un kredītkaršu datus, krāpnieki var izkrāpt personas uzkrātos līdzekļus no bankas konta vai noformēt uz cietušā vārda vairākus ātros kredītus. Šīs būtu tikai viens no veidiem kā ļaundari var piekrāpt cilvēku.

Pēdējā laikā Latgales reģionā vērojams krāpšanu pieaugums, kas saistīts tieši ar ātro kredītu ņemšanu. Šogad Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldē pēc Krimināllikuma 193. panta (nelikumīgas darbības ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem) ir uzsākti jau vairāk nekā 36 kriminālprocesi (Daugavpils iecirknī- vairāk par 16). Pārsvarā šie noziegumi saistīti ar ātro kredītu ņemšanu.

Šoreiz krāpnieki uzdarbojās nedaudz citādāk, nekā bija minēts iepriekš. Bieži vien tiek apkrāpti cilvēki no laukiem vai pagastiem. Dodoties upuru meklējumos, ļaundari uzrunā nepazīstamus cilvēkus un piedāvā viegli nopelnīt naudu, gandrīz neko nedarot.

Pēc piekrišanas viņi visi kopā dodas uz bankas filiāli, kur uz cietušā vārda atver kontu. Jāpiebilst, ka krāpniekiem vienmēr ir kāds ”bēdu stāsts” gadījumam, ja upuris tomēr pavaicā, kādēļ ir nepieciešams bankas konts. Tieši šā iemesla dēļ par upuriem tiek izvēlēti parastāki cilvēki, kuri daudz nejautās. Pēc bankas konta atvēršanas cilvēks saņem no krāpniekiem solīto samaksu, bet vēl pēc kāda laika – vidēji pēc diviem mēnešiem – cilvēks sāk saņemt dažādu uzņēmumu vēstules par neapmaksātajiem kredītiem.

Policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un ar atbildību izturēties pret saviem personas un kredītkartes datiem, nevienam neatklājot interneta bankas paroli un pieejas kodus, kā arī šādus datus nesūtīt elektroniskajās vēstulēs. Visbiežāk šādi krāpniecisko darbību gadījumi notiek cilvēku neuzmanības un pārlieku lielas uzticēšanās dēļ. Iesakām savā internetbankā pieteikt SMS pakalpojumu paziņojumu saņemšanai par ienākošajiem un izejošajiem maksājumiem. Tas var palīdzēt ātrāk atklāt iespējamu krāpšanu un informēt pa to policiju.

2014. gadā pavisam Latgales reģiona pārvaldē kriminālvajāšanai tika nosūtīti 58 kriminālprocesi par 225 noziedzīgiem nodarījumiem (pēc Krimināllikuma 193. panta), Daugavpils iecirknī – 21 kriminālprocess par 142 noziedzīgiem nodarījumiem.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl