Pokemon Go – populārākā spēle Latvijā. Psihologi brīdina par iespējamu atkarību

1 komentārs
Pokemon Go – populārākā spēle Latvijā. Psihologi brīdina par iespējamu atkarību
Reuters?Scanpix

Pasaulē arvien populārāka kļūst mobilo viedtālruņu spēle Pokemon Go.

Patlaban tā lejupielādēta jau vairākus desmitus miljonu reižu un šis skaitlis pastāvīgi pieaug. Arī Latvijā spēle pieejama kopš sestdienas un kļuvusi par visbiežāk mobilajos tālruņos uzstādīto programmu.

LNT Ziņas novēroja, ka pārsvarā ar Pokemon Go aizraujas jauni cilvēki vecumā līdz 35 gadiem. Tehnoloģiju speciālisti un arī policija gan brīdina, ka spēle rada dažādas bīstamas situācijas gan veselībai, gan arī īpašumam.

Video

Par spēles bīstamību brīdina arī psihologi – pārāk liela aizraušanās ar spēli un uzturēšanās daļēji virtuālā vidē liecina par norobežošanos no apkārtējās pasaules. Ja cilvēks šādi vēlas pavadīt lielāko daļu sava laika – tas liecina par psiholoģiskām un atkarības problēmām, kas var būt tikpat kaitīgas un smagas kā piemēram atkarības no apreibinošām vielām.

Atkarības draudi ir augstāki cilvēkiem ar nenobriedušu psihi un personību, īpaši, bērniem un jauniešiem. Pārāk liela aizraušanās ar virtuālām spēlēm var novest pie citām atkarībām vēlākā dzīves posmā.

Psiholoģe Natālija Dauberga arī norādīja, ka šīs un līdzīgas spēles cilvēki labprāt izmanto, lai distancētos un nedomātu par traģiskiem notikumiem pasaulē, piemēram, teroraktiem, dabas katastrofām un līdzīgām nelaimēm.

LNT Ziņās plkst. 20.00 par šo tematu stāstīsim plašāk, uzzināsiet arī, kā šo spēli ārzemēs izmanto krāpnieki, lai aplaupītu cilvēkus.

Video