Komentāri
Pieaugot tālruņu popularitātei, arī galvas smadzeņu audzēju izplatība ir trīskāršojusies
FOTO: LETA

190 zinātnieki no 39 valstīm ir vērsušies ANO  ar lūgumu pārskatīt drošības prasības elektromagnētiskajai radiācijai, ko izstaro bezvadu tehnoloģijas. Zinātnieki skaidro, ka telefoni, portatīvie datori un planšetes rada daudz lielāku kaitējumu cilvēku veselībai nekā iepriekš uzskatīts.

Iegādājoties jaunu mobilo telefonu vai portatīvo datoru cilvēkus parasti interesē cena, to lietošanas ērtums un dizains, nevis tas, cik lielu elektromagnētisko lauku ierīce izstaro. Taču Ņujorkas Kolumbijas universitātes doktors Martins Blanks, kurš vada zinātnieku grupu, kas ir vērsusies ANO – skaidro, ka šāda attieksme var izrādīties bīstama.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zinātnieku pētījumi rādot, ka strauji pieaugot telefonu popularitātei, arī galvas smadzeņu audzēju izplatība jauniešu vidū ir trīskāršojusies.

Elektromagnētiskā radiācija arī nelabvēlīgi ietekmējot aptaukošanos, autismu un grūtniecību, skaidro Blaks. Lai draudošo krīzi apkarotu zinātnieki ierosina informēt sabiedrību, ierobežot bezvadu ierīču lietošanu un izslēgt telefonus vai citas ierīces, kad tās netiek izmantotas.

Ņujorkas iedzīvotāji šādu ieceri neatbalsta un skaidro, ka drīzāk uzņemtos risku iedzīvoties veselības problēmās, nekā atteiktos no saviem telefoniem.

Arī Sabiedrības pētnieki skaidro, ka telefoni, datori un citas digitālās tehnoloģijas mūsdienās ir kļuvušas par neatņemamu cilvēku sastāvdaļu, tādēļ ierīces atņemot, veidojas liela pretestība, jo zūd arī daļa cilvēka identitātes.

Lasi vēl