Pie “Jaunās Teikas” aplūkojama iespaidīga virtuālā skulptūra

0 Komentāru
Pie “Jaunās Teikas” aplūkojama iespaidīga virtuālā skulptūra
Ekrānšāviņš no video

Piektdien, 4. maijā, Gustava Zemgala gatvē pie “Jaunās Teikas” atklāta mākslinieka Ginta Gabrāna veidotā virtuālā skulptūra “Vārti”.

150 metrus augstie vārti ir simboliska ieeja jaunajā apkaimē, kas nākotnē kļūs par Rīgas jauno tehnoloģiju un inovāciju centru. Skulptūra radīta ar Latvijas papildinātās realitātes lietotni SAN.

“Virtuālie vārti ir simbolisks portāls uz tehnoloģiskajiem jauninājumiem, kas rodas jaundibinātajā inovāciju kvartālā “Jaunās Teikas” un VEF apkaimē. Vairākas reizes minūtē caur portālu izlido lidmašīnas, kuras telefonos un planšetēs var vērot kustībā. Tās savukārt simbolizē jaunu sākumu, pacelšanos un domu lidojumu. “Jaunās Teikas” portāls ir atvērts vienmēr, un mākslinieks Gints Gabrāns sola, ka skulptūru varēs apskatīt vēl ilgi pēc 4. maija svinībām. Tie vārti, kurus šodien šeit atveram, ir starta punkts radošām idejām, inovatīviem risinājumiem un tehnoloģiskiem eksperimentiem,” stāsta “Hanner Grupas” vadītājs Mindaugas Valcukas.

Video – virtuālā skulptūra “Vārti”

Mākslinieka Ginta Gabrāna veidotie, cilvēka acij neredzamie vārti ir radīti lietotnē “SAN”, izmantojot pilnīgi jaunu un pasaulē unikālu virtuālas struktūras risinājumu. Vārti redzami viedierīcē kā papildinātās realitātes 3D objekts. Ar lietotnes palīdzību tie aplūkojami reālajā telpā “Jaunajā Teikā” no dažādiem skatupunktiem, un caur tiem iespējams arī pārvietoties. Lietotne “SAN” bezmaksas lejupielādējama “web.san.lv” gan “Android”, gan “iOS” lietotājiem. Objekts redzams jebkuram lietotājam, kas būs atvēris aplikāciju un atradīsies skulptūras “Vārti” zonā.

VEF apkaimē apvienojušies vairāki Latvijas vadošie tehnoloģiju uzņēmumi, kā arī nekustamo īpašumu attīstītāji un kultūras centrs, lai izveidotu inovatīvu vidi – vietu, kur strādāt, dzīvot, atpūsties un radīt cilvēkiem, kurus aizrauj tehnoloģiju un inovāciju iespējas.

0 Komentāru