Komentāri
Pētījums: ES zemākā maksa par mobilās sarunas minūti pieejama Latvijā
FOTO: LETA

Latvijas telekomunikāciju operatori piedāvā zemāko maksu par sarunas minūti Eiropas Savienībā (ES), liecina mobilo operatoru asociācijas GSMA dati. Kā vēsta Latvijas Mobilā telefona (LMT) apkopotā informācija par GSMA Intelligence datiem, Latvijā vidējā maksa par sarunas minūti mobilo balss sakaru tīklā ir 0,02 eiro, kas ir zemākais rādītājs ES.

Lietuvā šis rādītājs ir 0,03 eiro, ierindojot Lietuvu vienu pozīciju augstāk, bet Igaunijā – 0,04 eiro, ļaujot apsteigt Rumāniju un Bulgāriju.

Visdārgākā sarunas minūte ir Maltā, kur tā izmaksā 0,19 eiro, kam seko Nīderlande ar 0,16 eiro un Kipra ar 0,13 eiro.

“Latvijā pastāvošās sīvās konkurences izraisītās zemās telekomunikāciju pakalpojuma cenas atspoguļojas arī praktiskajā dzīvē,” komentē LMT valdes priekšsēdētājs Juris Binde. “Latvijas iedzīvotāji runā pa telefonu vairāk nekā franči vai itāļi.”

Vidēji mēnesī viens Latvijas iedzīvotājs patērē 354 minūtes mobilā balss pakalpojuma, kas ir ES augstākais rādītājs. Francijā tiek patērētas 297 minūtes mobilā balss pakalpojuma, bet Itālijā – 233 minūtes.

Lietuvieši mēnesī norunā vidēji 235 minūtes, bet igauņi – 214 minūtes.

Vismazāk mobilo balss pakalpojumu mēnesī patērē Maltā – 84 minūtes, kas skaidrojams ar augstākajām balss pakalpojuma cenām ES.

GSMA Intelligence ir globālās mobilo operatoru asociācijas GSMA datu apstrādes vietne, kas apkopo datus no vairāk nekā 26 miljoniem telekomunikāciju datu ieguves punktiem visā pasaulē.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl