Pētījums: ES zemākā maksa par mobilās sarunas minūti pieejama Latvijā

Komentāri
Pētījums: ES zemākā maksa par mobilās sarunas minūti pieejama Latvijā
FOTO: LETA

Latvijas telekomunikāciju operatori piedāvā zemāko maksu par sarunas minūti Eiropas Savienībā (ES), liecina mobilo operatoru asociācijas GSMA dati. Kā vēsta Latvijas Mobilā telefona (LMT) apkopotā informācija par GSMA Intelligence datiem, Latvijā vidējā maksa par sarunas minūti mobilo balss sakaru tīklā ir 0,02 eiro, kas ir zemākais rādītājs ES.

Lietuvā šis rādītājs ir 0,03 eiro, ierindojot Lietuvu vienu pozīciju augstāk, bet Igaunijā – 0,04 eiro, ļaujot apsteigt Rumāniju un Bulgāriju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visdārgākā sarunas minūte ir Maltā, kur tā izmaksā 0,19 eiro, kam seko Nīderlande ar 0,16 eiro un Kipra ar 0,13 eiro.

“Latvijā pastāvošās sīvās konkurences izraisītās zemās telekomunikāciju pakalpojuma cenas atspoguļojas arī praktiskajā dzīvē,” komentē LMT valdes priekšsēdētājs Juris Binde. “Latvijas iedzīvotāji runā pa telefonu vairāk nekā franči vai itāļi.”

Vidēji mēnesī viens Latvijas iedzīvotājs patērē 354 minūtes mobilā balss pakalpojuma, kas ir ES augstākais rādītājs. Francijā tiek patērētas 297 minūtes mobilā balss pakalpojuma, bet Itālijā – 233 minūtes.

Lietuvieši mēnesī norunā vidēji 235 minūtes, bet igauņi – 214 minūtes.

Vismazāk mobilo balss pakalpojumu mēnesī patērē Maltā – 84 minūtes, kas skaidrojams ar augstākajām balss pakalpojuma cenām ES.

GSMA Intelligence ir globālās mobilo operatoru asociācijas GSMA datu apstrādes vietne, kas apkopo datus no vairāk nekā 26 miljoniem telekomunikāciju datu ieguves punktiem visā pasaulē.

Lasi vēl