Pētījums atklāj, ka bērni ir atkarīgi no draudzības internetā

0 Komentāru
Pētījums atklāj, ka bērni ir atkarīgi no draudzības internetā
FOTO: LETA

Kaspersky Lab un iconKids & Youth jaunais pētījums liecina, ka vienaudžu spiedienam ir liela ietekme uz to, kā bērni sazinās cits ar citu, padarot viņus atkarīgākus no uzturēšanās internetā.

Vecāki nodrošina bērnus ar internetam pievienotām ierīcēm, lai palīdzētu viņiem uzturēt saikni ar draugiem, savukārt paši bērni apgalvo, ka viņi lieto šīs ierīces tāpēc, ka tā dara viņu draugi.

Pētījumā konstatēts, ka vairāk nekā puse vecāku (52 %) nodrošina bērnus ar mobilajām ierīcēm, lai viņi varētu sazināties ar vienaudžiem. Turklāt pētījums parādīja, ka ceturtdaļa (27 %) vecāku nodrošina bērnus ar internetam pievienotām ierīcēm bažās par to, ka bez tām pret viņu bērnu izturēsies kā pret izstumto.

Bērni arvien vairāk izmanto internetam pievienotas ierīces par svarīgu komunikācijas līdzekli ar draugiem, un vienaudžu spiediens ietekmē modernās draudzības novirzīšanos uz interneta vidi. 44 % jauniešu atzīst, ka viņi izmanto internetam pievienotu ierīci tāpēc, ka tā dara viņu draugi, un trešdaļa bērnu (32 %) biežāk uztur sakarus ar draugiem tiešsaistē, nevis bezsaistē.

Daudzi bērni draudzībai internetā piešķir tikpat lielu nozīmi kā draudzībai reālajā pasaulē. Vairāk nekā divas piektdaļas bērnu (42 %) apgalvoja, ka viņi vienādi baidās zaudēt draugus tiešsaistē un bezsaistē, bet viena desmitdaļa (11 %) vairāk baidās zaudēt draugus internetā, nevis reālajā dzīvē.

Jauniešu galvenā nodarbe internetā ir moderno komunikācijas platformu izmantošana, kas ietver sociālos medijus (35 %) un ziņapmaiņas lietotnes (35 %). Pētījums arī atklāj, ka, jo vecāki kļūst bērni, jo lielāka iespēja, ka viņi nevis satiksies ar draugiem klātienē, bet gan izvēlēsies saziņai tūlītējas ziņapmaiņas programmu, sociālo tīklu un īsziņu izmantošanu. Saskarsmei reālajā pasaulē dod priekšroku 76 % bērnu vecumā no astoņiem līdz 10 gadiem pretstatā 46 % pusaudžu vecumā no 14 līdz 16 gadiem.

0 Komentāru