Komentāri
Pēc kosmosā pavadīta gada astronomi sveiki un veseli atgriezušies mājās – uz Zemes
EPA.LETA

Ievērojams notikums astronomijas pasaulē! Pēc garākās misijas Starptautiskās Kosmiskās stacijas vēsturē – teju gada pavadīšanas kosmosā – trešdien, 2. martā, uz Zemes atgriezušies NASA astronauti Skots Kellijs un Mihails Korņijenko.

Kosmosa kuģa kapsulu ar Kelliju un Korņijenko vadījis gados jaunais pilots Sergejs Volkovs, kurš kosmosā pavadījis pusgadu. Visi trīs sagaidīti, kā īsti varoņi ar lielām ovācijām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apkārtējie steiguši viņus apskaut un apsveikt. Visi trīs nogādāti mediķu teltī, kur tika veiktas pirmās medicīniskās pārbaudes. Astronautus ar helikopteriem nogādāja tuvējā Džezkazganas pilsētā un no turienes, savukārt, tālāk – Kelliju uz ASV, Volkovu un Korņijenko uz Krieviju.

Starptautiskās Kosmiskās stacijas pārstāvji paziņojuši, ka kosmonauti ir sveiki un veseli, nolaišanās uz Zemes noritējusi veiksmīgi, bez starpgadījumiem, un viņi pauž ļoti lielu prieku par misijas veiksmīgo noslēgšanos. Notikumam tiešraidē sekojuši līdz pat 50 miljoniem cilvēku.

Foto

Kosmosa kuģa kapsula, kurā astronauti atgriezušies, piezemējusies Kazahstānas stepēs, nepilnu 150 kilometru attālumā no Džezkazghanas pilsētas.

Lai parūpētos par drošu nolaišanos, notikuma vietā ieradušies aptuveni 200 krievu militāristi, 12 speciāli aprīkoti helikopteri un glābšanas vienības.

Astronauti kosmosā pavadījuši 340 dienas. Misijas laikā uzkrātie dati un paraugi uzskatāmi par ļoti nozīmīgiem, jo šī ir pirmā misija, kurā gandrīz gadu mērķtiecīgi pētīts, kā cilvēka ķermenis reaģē, ilgstoši atrodoties bezsvara stāvoklī.

Līdz šim līdzīgi pētījumi veikti tikai četru līdz sešu mēnešu ilgā laika posmā. Lai gan iegūto datu apstrāde un publicēšana varētu aizņemt pat vairākus gadus, zinātnieki pārliecināti, ka iegūtā informācija palīdzēs astronautus sagatavot vēl tālākiem lidojumiem kosmosā, piemēram, uz Marsu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl