Komentāri
Otrs latviešu start-up piesaistījis miljona investīcijas
Foto: Flickr

Pēc sekmīgā latviešu iesācējuzņēmuma “Infogr.am”, kurš saņēmis rekordlielas investīcijas, vēl viens start-up no Latvijas ir piesaistījis ārvalstu investoru uzmanību. IT projekts “Roamer”, kas pirms gada tika izstrādāts uzņēmumā “Arcana”, saņēmis 1,3 miljonus dolāru investīcijas uzņēmuma pakalpojumu attīstīšanai pasaulē.

Investīcijas tika piesaistītas no vairākiem ārzemju investoriem. Viens no tiem ir Lielbritānijas telekomunikāciju pārdošanas uzņēmuma “Dial-a-Phone” dibinātājs Ričards Frenks (Richard Frank). Iegūtie līdzekļi tiks novirzīti pakalpojuma atpazīstamības veicināšanai jau esošajos un potenciālajos tirgos, ieskaitot bijušās Padomju Savienības valstis, un, lai uzlabotu un radītu jaunas servisa funkcijas.

2013. gada vasarā Latvijas uzņēmums “Arcana izveidoja mobilo lietojumprogrammu “viesabonēšanas slepkava”, nodēvējot to par ”Roamer”. “Roamer” ļauj nemaksāt par viesabonēšanu, un, saglabājot savu numuru, būt sasniedzamam ceļojuma laikā ārzemēs. Gada laikā šo lietojumprogrammu savos viedtālruņos lejuplādējuši vairāk nekā 200 tūkstoši lietotāju, kopumā ceļotājiem ietaupot aptuveni trīs miljonus dolāru.

Līdz ar investīciju piesaisti “Roamer” izveidojis pakalpojumu pieņemt un veikt zvanus, izmantojot interneta pieslēgumu (Wi-Fi un 3G/4G). “Roamer” savu pakalpojumu sācis piedāvāt arī planšetdatoros. Tāpat ir izveidots arī balss pasts, kas automātiski nosūta informāciju uz e-pastu. Līdz investīciju pieaistei “Roamer” bija pieejams 54 valstīs, bet šobrīd lietotne kļuvusi pieejama visās pasaules valstīs, tostarp Kazahstānā, Baltkrievijā un Mongolijā.

Šobrīd “Roamer” attīstās kā neatkarīgs projekts. Uzņēmums “Arcana” ir viens no akcionāriem britu uzņēmumā “Roamer Labs Ltd.”, kuram, savukārt, pieder uzņēmums “Roamer SIA”.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl