Otrs latviešu start-up piesaistījis miljona investīcijas

Komentāri
Otrs latviešu start-up piesaistījis miljona investīcijas
Foto: Flickr

Pēc sekmīgā latviešu iesācējuzņēmuma “Infogr.am”, kurš saņēmis rekordlielas investīcijas, vēl viens start-up no Latvijas ir piesaistījis ārvalstu investoru uzmanību. IT projekts “Roamer”, kas pirms gada tika izstrādāts uzņēmumā “Arcana”, saņēmis 1,3 miljonus dolāru investīcijas uzņēmuma pakalpojumu attīstīšanai pasaulē.

Investīcijas tika piesaistītas no vairākiem ārzemju investoriem. Viens no tiem ir Lielbritānijas telekomunikāciju pārdošanas uzņēmuma “Dial-a-Phone” dibinātājs Ričards Frenks (Richard Frank). Iegūtie līdzekļi tiks novirzīti pakalpojuma atpazīstamības veicināšanai jau esošajos un potenciālajos tirgos, ieskaitot bijušās Padomju Savienības valstis, un, lai uzlabotu un radītu jaunas servisa funkcijas.

2013. gada vasarā Latvijas uzņēmums “Arcana izveidoja mobilo lietojumprogrammu “viesabonēšanas slepkava”, nodēvējot to par ”Roamer”. “Roamer” ļauj nemaksāt par viesabonēšanu, un, saglabājot savu numuru, būt sasniedzamam ceļojuma laikā ārzemēs. Gada laikā šo lietojumprogrammu savos viedtālruņos lejuplādējuši vairāk nekā 200 tūkstoši lietotāju, kopumā ceļotājiem ietaupot aptuveni trīs miljonus dolāru.

Līdz ar investīciju piesaisti “Roamer” izveidojis pakalpojumu pieņemt un veikt zvanus, izmantojot interneta pieslēgumu (Wi-Fi un 3G/4G). “Roamer” savu pakalpojumu sācis piedāvāt arī planšetdatoros. Tāpat ir izveidots arī balss pasts, kas automātiski nosūta informāciju uz e-pastu. Līdz investīciju pieaistei “Roamer” bija pieejams 54 valstīs, bet šobrīd lietotne kļuvusi pieejama visās pasaules valstīs, tostarp Kazahstānā, Baltkrievijā un Mongolijā.

Šobrīd “Roamer” attīstās kā neatkarīgs projekts. Uzņēmums “Arcana” ir viens no akcionāriem britu uzņēmumā “Roamer Labs Ltd.”, kuram, savukārt, pieder uzņēmums “Roamer SIA”.

Lasi vēl