Otrdien bez maksas var pārbaudīt savu datoru pie datorologa

0 Komentāru
Otrdien bez maksas var pārbaudīt savu datoru pie datorologa
Foto: Phil Manker /Flickr

Šodien Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija Cert.lv aicina iedzīvotājus uz bezmaksas portatīvā datora pārbaudi pie datorologa, informēja pasākuma organizētāji.

Datorologs ir IT drošības speciālists, kurš var diagnosticēt un, ja iespējams, novērst e-slimības datorā un sniegt konsultācijas, kā pasargāt datoru nākotnē, skaidro Cert.lv.

Datorologs pieņems šodien no plkst. 10.00 līdz 16.00 Raiņa bulvārī 29.

Datorologa pakalpojums būs pieejams jebkuram datorlietotājam, kurš vēlas pārliecināties, ka viņa dators nav inficēts, kā arī tiem, kuri vēlas izārstēt datoru no iegūtiem datorvīrusiem. Datorologa konsultācija palīdzēs arī tiem, kuri nezina, kā pasargāt savu datu, privātās dzīves un naudas drošību e-vidē. Datorologi būs gatavi pārbaudīt arī Android ierīces – planšetes un mobilos telefonus.

Šogad Datorologa akcijā iesaistīsies drošības eksperti no Cert.lv, kā arī eksperti no SIA Versija, SIA Lattelecom, SIA Latnet Serviss un SIA Stream Networks.

Pirms datorologa apmeklējuma Cert.lv aicina apmeklēt portālu esidross.lv, lai noskaidrotu, vai datora IP adrese nav inficēto adrešu sarakstā. Ja datora IP adrese ir inficēta, tad ekrānā parādīsies sarkans brīdinājums. Taču pilnu diagnozi un ārstēšanu iespējams veikt arī klātienē, pie datorologa.

Datorologa akcija notiek Eiropas kiberdrošības mēneša ietvaros. Kiberdrošības mēnesis tiek rīkots ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par kiberdrošības jautājumiem.

0 Komentāru