Oho! Ortogrāfijas kļūda neļauj hakeriem nozagt miljardu dolāru

1 komentārs
Oho! Ortogrāfijas kļūda neļauj hakeriem nozagt miljardu dolāru
Ilustratīvs foto: Tax Credits/Flickr

Pareizrakstības kļūda liegusi pagaidām nenoskaidrotiem kibernoziedzniekiem piesavināties gandrīz miljardu ASV dolāru.

Hakeriem izdevies iekļūt Bangladešas Centrālās bankas sistēmā un nozagt tās pieejas kodus pārskaitījumu veikšanai. Izmantojot šos kodus, hakeri veikuši vairāk nekā 30 pieprasījumus ASV Federālajai rezervju bankai pārskaitīt dažādas summas no Bangladešas rēķina uz kontiem Šrilankā un Filipīnās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Četri pārskaitījumi par kopējo summu 81 miljons dolāru tika izpildīti, taču pirms piektā maksājuma 20 miljonu dolāru apmērā bankas darbinieki ievēroja aizdomīgu ortogrāfijas kļūdu organizācijas nosaukumā, kura bija norādīta kā maksājuma saņēmējs. Kā noskaidrojās, tāda organizācija neeksistē.

Spriežot pēc kopējā pieprasījumu summas apmēra, šī pareizrakstības kļūda hakeriem maksājusi teju 800 miljonus dolāru. Tomēr arī nozagtais 81 miljons dolāru uzskatāms par lielāko zādzību banku pastāvēšanas vēsturē.

TOP komentāri

  • laaceniite
    0 0 0

    laaceniite

    smieklīgi - virsraksts atšķiras no rakstā minētās informācijas :)
    kad kopē bezjēgā un mēģini kautko izmainīt - vismaz kāds lai izlasa ko uzkricelējis :/

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl