Komentāri
Obamas ieraksts “Twitter” par notikumiem Šarlotsvilā gūst rekordlielu popularitāti
Foto: LETA / EPA

Bijušā ASV prezidenta Baraka Obamas ieraksts sociālajā tīklā “Twitter” ir kļuvis līdz šim populārākais ieraksts šajā vietnē. Šobrīd atzīme “patīk” ir atzīmēta vairāk nekā 3 miljonu reižu.

Obamas “tvīts” bija reakcija uz notikumiem Šarlotsvilā. ASV Virdžīnijas štata pilsētā baltādainie rasisti bija devušies gājienā, lai protestētu pret plānu demontēt ASV Pilsoņu kara ģenerāļa Roberta Lī statuju.

Savā ierakstā Baraks Obama citē Nelsonu Mandelu: “Neviens nepiedzimst, ienīstot citus cilvēkus dēļ ādas krāsas, izcelsmes vai reliģijas”.

Bijušais ASV prezidents turpināja citēt Nelsonu Mandelu sociālajā tīklā “Twitter”. Viņš rakstīja citātus no Mandelas autobiogrāfiskās grāmatas “Garais ceļš uz brīvību” – “Cilvēki iemācās ienīst un, ja viņi var iemācīties nīst, viņus var iemācīt mīlēt” un “Mīlestība cilvēka sirdij ir daudz dabiskāka, nekā otrādāk.”

 

— Barack Obama (@BarackObama) August 13, 2017

Arī šie abi ieraksti kļuva ļoti populāri. Katrs ieguva vairāk nekā miljonu atzīmes “patīk” un simtiem tūkstošu reižu tika “retvītots”.

Savukārt milzīgu kritiku izpelnījās šī brīža ASV prezidents Donalds Tramps. Viņš preses konferencē paziņoja, ka vardarbīgajās sadursmēs ir vainīgas abas puses. Tramps jau trešo reizi sniedzis komentārus par notikušo, uzsverot, ka rasistu gājiens bija vardarbīgs, taču arī otra puse nav gluži nevainīga.

Šie komentāri Savienotajās valstīs izpelnījušies ārkārtīgi lielu kritiku, tostarp no republikāņu politiķiem. Pie Trampa dzīvesvietas Manhetenā turpinās protesta akcijas.

Vardarbīgas sadursmes ASV Virdžīnijas štata pilsētā Šarlotsvilā izcēlās pēc tam, kad aci pret satikās divu pretēju pārliecību cilvēki. Baltādainie rasisti bija devušies gājienā, lai protestētu pret plānu demontēt ASV Pilsoņu kara ģenerāļa Roberta Lī statuju – Lī vadīja verdzību atbalstošos konfederātu spēkus. Gājiena dalībniekiem pretim stājās rasisma noliedzēji un abu pušu satikšanās pārauga vardarbībā -pa gaisu lidoja akmeņi un pudeles.

Sadursmēs ievienoti vismaz 15 cilvēki, divi policisti gājuši bojā, avarējot helikopteram, no kura novērotas nekārtības, bet 26 cietuši un viena sieviete gāja bojā, kad antirasistu pūlī ietriecās automašīna.

Plašāk par notikumiem ASV TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Lasi vēl