Komentāri
Obama: Ķīnas veiktās kiberzādzības ir “neapstrīdama” problēma
Foto: Phil Manker /Flickr

Ķīnas veiktās kiberzādzības ASV ir “neapstrīdama” problēma, un Vašingtona ar Pekinu turpinās par to runāt, paziņojis ASV prezidents Baraks Obama.

“Mēs uz viņiem izdarām spiedienu kiberdrošības un kiberzādzību jautājumos, galvenokārt komerciālajā sfērā. Tas nav pat apspriežams, ka viņi tādas veic, un tā ir problēma, un mums viņi jāpiespiež rīkoties,” lielāko ASV uzņēmumu vadītāju forumā Business Roundtable Vašingtonā apstiprināja Obama.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc tikšanās ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu un uzņēmumu vadītājiem, kas novembrī notika Pekinā, Obama paziņoja, ka saruna bijusi “ļoti produktīva”. Tomēr viņš brīdināja par cilvēktiesību slikto stāvokli Ķīnā un norādīja, ka strīdīgajā jautājumā par salām Dienvidķīnas jūrā Sji “izmanto nacionālismu, kas satrauc Ķīnas kaimiņus”.

Obama akcentēja, ka ir svarīgi, lai divas lielākās pasaules ekonomikas uzturētu labas attiecības. “Tā var būt uzvara abām pusēm, tomēr pie dažām lietām vēl vajag piestrādāt.”

Kā norādīja Obama, viņš cer, ka Trans-Klusā okeāna partnerības tirdzniecības līgums ar ASV un Āzijas valstīm paaugstinās reģiona standartus, kas veicinātu arī Ķīnas pielāgošanos tādos jautājumos kā, piemēram, intelektuālā īpašuma tiesības.

Lasi vēl