Nozares eksperti: kas būs Latvijas start-up nākotne?

Komentāri
Nozares eksperti: kas būs Latvijas start-up nākotne?
Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas jauno tehnoloģiju uzņēmumu jeb start-up nākotne slēpjas atslēgvārdos ”bizness biznesam”(B2B), ”dzelžu” (”hardware”) ražošana, dizains un piedāvājums pasaules resursu taupīšanai, portālam SKATIES atzina liela daļa aptaujāto Latvijas start-up ekspertu.

Portāls SKATIES jautāja ekspertiem un start-up vides pārstāvjiem Latvijā – kādi būs Latvijas start-up attīstības virzieni tuvākajā nākotnē un kuriem no šiem virzieniem ir lielākais attīstības potenciāls?

Šobrīd viens no “karstākajiem” attīstības virzieniem ir ražošana – tā ir kļuvusi lētāka, pieejamāka un saprotamāka, uzskata ”Draugiem.lv” pārstāvis Jānis Palkavnieks.  Ja ”web” tirgus patlaban ir gandrīz piesātināts, tad sīkrīku jeb ”gadžetu” ražošanā ir daudz brīvu vietu, viņš skaidro. Tikmēr ”Snapevent” izveidotājs Zigmārs Rozentāls ir pretējās domās – kaut arī pasaulē nesen ir parādījušies daži “dzelžu” ražošanas veiksmes piemēri, kā ”Nest” un ”Oculus”, mūsdienu globālā ekonomika nav labvēlīga fizisku produktu ražošanas start-up. ”Jebkurš ”dzelžu” start-up nozīmē lielāku risku un desmit reizes lielāku nepieciešamo kapitālu,” norādīja foto piezīmju lietojumprogrammas “Snapevent” izveidotājs Z. Rozentāls.

Latvijas start-up vides ekspertu viedokļus uzziniet, aplūkojot pievienoto galeriju!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl