Komentāri
Noticis nopietns apdraudējums starpbanku pārskaitījumiem – uzlauzta SWIFT sistēma
GotCredit/Flickr

Britu datordrošības kompānijas BAE Systems informācija liecina, ka martā tika uzlauzta vispasaules starpbanku transakciju sistēma SWIFT, atsaucoties uz Reuters rīcībā esošo informāciju, ziņo portāls Notepad.lv.

Iepriekš tika ziņots, ka martā kibernoziedznieki uzlauzuši Bangladešas Centrālo banku, mēģinot nozagt gandrīz miljardu dolāru. Lielāko daļu transakciju izdevās nobloķēt, tomēr 81 miljons tika ieskaitīts spēļu kazino kontos Filipīnās. Sākotnēji uzskatīja, ka noziedznieku rīcībā nokļuvušas zagtas bankas darbinieku login paroles. Taču tagad atklājies – tas noticis, jo uzlauzta SWIFT sistēma, tādēļ arī zudušas visas pēdas šai virtuālajai zādzībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai slēptu pārskaitījumu pēdas, hakeri izmantoja kaitīgo programmu evtdiag.exe, kura nodzēsa ierakstus datubāzēs. Tāpēc arī nav zināms, no kurienes pasūtītas zagtās naudas transakcijas.

Jāpiebilst, ka SWIFT sistēma ir starpposms, kurā tiek apstrādāti starpbanku pārskaitījumi. Ja tiek dzēsta SWIFT informācija, tad faktiski izveidojas situācija, ka no bankas konta pazūd nauda, taču nav zināms, kur tā nonāk.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl