Komentāri
Noticis nopietns apdraudējums starpbanku pārskaitījumiem – uzlauzta SWIFT sistēma
GotCredit/Flickr

Britu datordrošības kompānijas BAE Systems informācija liecina, ka martā tika uzlauzta vispasaules starpbanku transakciju sistēma SWIFT, atsaucoties uz Reuters rīcībā esošo informāciju, ziņo portāls Notepad.lv.

Iepriekš tika ziņots, ka martā kibernoziedznieki uzlauzuši Bangladešas Centrālo banku, mēģinot nozagt gandrīz miljardu dolāru. Lielāko daļu transakciju izdevās nobloķēt, tomēr 81 miljons tika ieskaitīts spēļu kazino kontos Filipīnās. Sākotnēji uzskatīja, ka noziedznieku rīcībā nokļuvušas zagtas bankas darbinieku login paroles. Taču tagad atklājies – tas noticis, jo uzlauzta SWIFT sistēma, tādēļ arī zudušas visas pēdas šai virtuālajai zādzībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai slēptu pārskaitījumu pēdas, hakeri izmantoja kaitīgo programmu evtdiag.exe, kura nodzēsa ierakstus datubāzēs. Tāpēc arī nav zināms, no kurienes pasūtītas zagtās naudas transakcijas.

Jāpiebilst, ka SWIFT sistēma ir starpposms, kurā tiek apstrādāti starpbanku pārskaitījumi. Ja tiek dzēsta SWIFT informācija, tad faktiski izveidojas situācija, ka no bankas konta pazūd nauda, taču nav zināms, kur tā nonāk.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl