Noticis nopietns apdraudējums starpbanku pārskaitījumiem – uzlauzta SWIFT sistēma

Pievienot komentāru
Noticis nopietns apdraudējums starpbanku pārskaitījumiem – uzlauzta SWIFT sistēma
GotCredit/Flickr

Britu datordrošības kompānijas BAE Systems informācija liecina, ka martā tika uzlauzta vispasaules starpbanku transakciju sistēma SWIFT, atsaucoties uz Reuters rīcībā esošo informāciju, ziņo portāls Notepad.lv.

Iepriekš tika ziņots, ka martā kibernoziedznieki uzlauzuši Bangladešas Centrālo banku, mēģinot nozagt gandrīz miljardu dolāru. Lielāko daļu transakciju izdevās nobloķēt, tomēr 81 miljons tika ieskaitīts spēļu kazino kontos Filipīnās. Sākotnēji uzskatīja, ka noziedznieku rīcībā nokļuvušas zagtas bankas darbinieku login paroles. Taču tagad atklājies – tas noticis, jo uzlauzta SWIFT sistēma, tādēļ arī zudušas visas pēdas šai virtuālajai zādzībai.

Lai slēptu pārskaitījumu pēdas, hakeri izmantoja kaitīgo programmu evtdiag.exe, kura nodzēsa ierakstus datubāzēs. Tāpēc arī nav zināms, no kurienes pasūtītas zagtās naudas transakcijas.

Jāpiebilst, ka SWIFT sistēma ir starpposms, kurā tiek apstrādāti starpbanku pārskaitījumi. Ja tiek dzēsta SWIFT informācija, tad faktiski izveidojas situācija, ka no bankas konta pazūd nauda, taču nav zināms, kur tā nonāk.

Lasi vēl