No spēļu konsolēm līdz viedpulksteņiem! Pēdējās dekādes pārdotāko tehnoloģiju tops

Pievienot komentāru
No spēļu konsolēm līdz viedpulksteņiem! Pēdējās dekādes pārdotāko tehnoloģiju tops
FOTO: Flickr

No spēļu konsolēm līdz planšetdatoriem un valkājamajām tehnoloģijām. Tas, kā spēlējam spēles, lasām un mēram sporta sasniegumus, kopš 2005. gada ir attīstījies neiedomājamā tempā. Piedāvājam ielūkoties pēdējo desmit  gadu pārdotāko tehnoloģiju topā.

2005. gads

2005. gadā 1.1 miljons cilvēku palīdzēja Šeinam Vardam (Shane Ward) nokļūt Ziemassvētku topa augšgalā. Jaunais Xbox 360 bija tehnoloģiju dāvanu topa pirmajā vietā. Pieprasījums ievērojami pārsniedza piedāvājumu. Tūkstošiem cilvēku stāvēja rindās, lai savā īpašumā iegūtu jauno spēļu konsoli, kura tika izpārdota pāris stundu laikā. Xbox franšīze joprojām turpina iepriecināt videospēļu fanus. Deviņus gadus pēc pirmā Xbox 360 nonākšanas tirdzniecībā Microsoft ir paziņojuši, ka kopumā pārdoti 84 miljoni konsoļu, un ienākumi kopā ar spēļu tirdzniecību pārsniedz 37.7 miljardus dolāru. Pēdējie aprēķini liecina, ka Xbox 360 lietotāji, spēlējot pavadījuši 88 miljardus stundu jeb 100 tūkstošus gadsimtu.

2006. gads

2006. gadā iznāca pirmā Džeimsa Bonda spiegu filma ar Danielu Kreigu (Daniel Craig) galvenajā lomā “Casino Royale”. Tas bija arī gads, kad Sony deva prettriecienu Microsoft, izlaižot Play Station 3. Pirmais Play Station iznāca 1995. gadā, un Play Station 2 joprojām ir pārdotākā mājas spēļu konsole vēsturē. Kopumā pārdotas 344 miljoni Play Station spēļu konsoles.

2007. gads

2007. gadā spēles ieguva fiziskāku formu, un Nintendo Wii kļuva pieejams plašām sabiedrības masām. Žurnāls Forbes jauno spēļu konsoli nosauca par “revolucionāru”, tika arī apgalvots, ka jaunais Wii “ir no jauna izgudrojis spēlēšanas pieredzi, padarot to sociālāku, intuitīvāku un pārsteidzoši fiziski iesaistošu… tā ir ierīce, kas potenciāli videospēles padarīs tikpat populāras un baudāmas kā galda vai kāršu spēles” . Kopš 2007. gada ir pārdoti vairāk nekā 100 miljoni spēļu konsoļu vienību.

2008. gads

Ir grūti iedomāties mūsu dzīvi bez viedtālruņiem, bet 2008. bija gads, kad veikalos nonāca pirmais iPhone 3G. Šobrīd ir izdoti 12 iPhone modeļi un vairāk nekā 500 miljoni telefonu jau pārdoti. Šobrīd iPhone ir visu laiku pārdotākais viedtālrunis.

2009. gads

Amazon Kindle pacēla tehnoloģijas jaunos augstumos, revolucionizējot to, kā tiek patērēta literatūra. Kindle 2 tika izdots 2009. gadā un jau nākamā gada sākumā Amazon dibinātājs un izpilddirektors Džefs Bezoss (Jeff Bezos) paziņoja, ka “nu jau miljoniem cilvēku pieder Kindle” un, ka “uz katrām 10 fiziskajām grāmatām tiek pārdotas 6 Kindle grāmatas”. Kindle joprojām ir nepārspēts elektronisko grāmatu lasītājs. Kompānija ir ļoti noslēpumaina par Kindle pārdošanas apjomiem, bet 2013. gada aprēķini liecina, ka pārdoti aptuveni 44 miljoni Kindle ierīču.

2010. gads

Pirms 2010. gada saņemt planšetdatoru Ziemassvētku dāvanā visdrīzāk nebija neviena top dāvanu saraksta augšgalā. Viss mainījās, kad 2010. gada janvārī tā laika Apple izpilddirektors Stīvs Džobs (Steve Jobs) iepazīstināja plašāku sabiedrību ar iPad. Pretēji iepriekš izdotajām planšetēm, iPad tika pozicionēta kā ierīce, kas beidzot aizpildīs tukšumu starp personālajiem datoriem un viedtālruņiem. Šobrīd pārdoti vairāk nekā 292 miljoni ierīču.

2011. gads

2011. gads bija monumentāls britiem, jo princis Viljams apprecēja Keitu Midltoni. Tehnoloģiju pasaule, savukārt, aizturētu elpu gaidīja pirmo komerciāli veiksmīgo “fabletu” – Samsung Galaxy Note. Lai gan vairāki mediji publiski sprieda par ierīces ilgtspēju tā ekrāna izmēra dēļ (5.3 collas jeb 135 milimetri), Note tika uzņemts pozitīvi, divu mēnešu laikā pārdodot vairāk nekā miljons vienību.

2012. gads

2012. bija notikumiem bagāts gads. Londonā notika olimpiskās spēles, Facebook debitēja akciju tirgū, Fēlikss Baumgartners (Felix Baumgartner) piedalījās Red Bull kosmosa programmā un ar izpletni lēca no kosmosa, un iPad ieguva mini izmēru. Vieglāks un slaidāks par tā priekštečiem, iPad Mini trīs dienu laikā tika pārdots vairāk nekā trīs miljonos eksemplāru.

2013. gads

Jaunās paaudzes Play Station 4 spēļu konsole tika izdota 2013. gada novembrī. Sešus mēnešus vēlāk visā pasaulē 7 miljoniem mājsaimniecību piederēja jaunais PS4. Iepriekšējos gados, zaudējot cīņā pret Nintendo Wii, Sony beidzot svinēja uzvaru pārdotāko spēļu konsoļu karā.

2014. gads

2014. gads un valkājamās tehnoloģijas jeb aktivitāšu viedaproces. Kopš 2014. gada vidus līdz 2015. gada vidum valkājamo tehnoloģiju pārdošanas apjomi palielinājās par 250%. Valkājamo tehnoloģiju industrija ir palielinājusies par iespaidīgiem 223%. Ja apjomi turpinās pieaugt, pastāv reāla iespēja, ka līdz 2025. gadam industrija sasniegs paredzētos 74 miljardus ASV dolāru apgrozījumu.

2015. gads

2015. gads, bez šaubām, ir viedpulksteņu gads. Apvienojot aktivitāšu viedaproču iespējas ar laika skaitīšanu un savienojamību vienā ierīcē, iegūta 2015. gada top Ziemassvētku dāvana. Potenciāli tiek paredzēts, ka viedpulksteņu tirgus līdz 2020. gadam sasniegs 32.9 miljardu ASV dolāru apgrozījumu, reģistrējot 68% tirgus pieaugumu no 2014. līdz 2020. gadam. Aprēķini liecina, ka līdz 2018. gadam tiks pārdotas 135 miljoni valkājamo viedierīču. Ir ļoti maz citu industriju, kam paredzama tik strauja izaugsme un potenciālās iespējas revolucionarizēt veidu, kā cilvēki komunicē, monitorē savus veselības rādītājus, strādā un savstarpēji mijiedarbojas ar apkārtējo vidi.