No nākamā mācību gada informātiku varēs mācīt jau sākumskolā

0 Komentāru
No nākamā mācību gada informātiku varēs mācīt jau sākumskolā
FOTO: LETA

Sākot ar 2015. gada 1. septembri skolas Latvijā varēs izvēlēties informātiku mācīt jau no 1. klases, žurnālistiem pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāre Sanda Liepiņa.

Viņa norādīja, ka no 1.-3. klasei IZM ieteiktu informātiku mācīt integrēti, informātikas skolotājam nākot palīgā citu jomu skolotājiem. “Daudz var izdarīt skolotāji sadarbojoties,” ieteikumu komentēja Liepiņa.

Skolotāja Veiksma Kundziņa pasniedz informātiku Rīgas 94. vidusskolā. Lai gan datorklases aprīkojums atjaunots pirms diviem gadiem, iepirktajā tehnikā atklājušies vairāki trūkumi. Šiem datoriem nav multimediju iespējas, kas būtiski sašaurina bērniem plašāk izzināt informācijas tehnoloģiju iespējas.

Kopumā situācija skolās ir kardināli atšķirīga, dažviet skolēni spiesti apgūt informātiku pat ar 1997. gada datorprogrammām. Citviet uzstādītas jaunākās paaudzes tehnoloģijas.

Latvijas informācijas un komunikāciju tehnoloģiju asociācija jau klauvē pie Izglītības ministrijas durvīm, pieprasot informātiku kā obligātu priekšmetu jau no 2. klases.

Asociācijā norāda, ka Latvijā pietrūkst tehnoloģiju speciālisti un programmētāji, tāpēc problēma jāsāk risināt jau sākumskolā.

0 Komentāru