No nākamā mācību gada 155 skolās pasniegs jaunu priekšmetu – datoriku

Komentāri

Digitālo kompetenci jeb, vienkāršoti runājot, prasmi apieties ar jaunajām tehnoloģijām Latvija bija pat izvirzījusi kā vienu no savām prezidentūras prioritātēm, taču darba devēji sūdzas, ka skolas bērniem iemāca apieties vien ar Word un Excel, kamēr brīvajā laikā datori kalpo spēlītēm.

Rezultātā datorprasmes Latvijā esot zemas. Lai to mainītu, ar septembri pirmajās 155 skolās uzsāks jaunu priekšmetu – nevis informātiku, bet datoriku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijā par datorprasmi runā tā pat kā par jebkuru no pamatiemaņām – māku lasīt, rakstīt vai rēķināt. Pēc darba devēju domām, mācību iestādes ne līdz galam spējušas tikt līdzi laikam.

 Ministrija atsaukusies IT nozares aicinājumam un tapis pilotprojekts ar dažādām datorikas programmām katrai no skolēnu vecuma grupām.

Projektam atsaukušās 155 skolas visā Latvijā, starp tām arī Rīgas 25. vidusskola un sākumskolas skolotāja Ilze. Viņai tas nozīmēs īsāku vasaru un lielāku gatavošanos jaunajam mācību gadam.

Kā pasniegt matemātiku, latviešu valodu vai dabaszinības ar tehnoloģiju palīdzību, padomos apmainīsies pašas skolotājas. Bet tas varētu izpausties, piemēram, ar mazākajiem bērniem nofotografējot  pagalmā puķīti, un pēc tam internetā meklējot par to informāciju.

Kā uzsver skolotājs – tas, ka bērns no divu gadu vecuma māk uz telefona spēlēt spēlītes vēl neliecina par viņa spēju nākotnē datoru lietot nopietniem mērķiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl