Komentāri

Divu gadu laikā mobilo sakaru viesabonēšanas tarifi Latvijas iedzīvotājiem varētu samazināties no gandrīz divdesmitkārtīga uzcenojuma līdz nullei, sola Eiropas politiķi, kuri izstrādā regulu par viesabonēšanas tarifu atcelšanu.

Tomēr, vai politiķu rožainās prognozes piepildīsies, akmenī nav kalts. Regula paredz arī izņēmumu, kas varētu ļaut mobilajiem operatoriem turpināt pelnīt uz ceļotāju rēķina.

Ja šobrīd par vienu mobilo sarunu minūti viesabonēšanā jeb ārpus Latvijas maksājam līdz pat 19 centiem minūtē, tad jau nākamā gada aprīlī cenai jāsarūk līdz 6 centiem minūtē. Savukārt no 2017. gada vasaras cenai jāpietuvojas vienam centam. To paredz vienošanās, ko pavasarī panāca Eiropas politiķi.

Krišjānis Kariņš, Eiropas Parlamenta deputāts:

Nebūs tā, ka varēs Latvijā paņemt telefonu un pārcelties uz ārzemēm, un visu laiku runāt par Latvijas tarifu. Tas nozīmē, ka ar Latvijas abonementu pēc 2017. gada jūs varēsit doties uz ārzemēm, un, zvanot uz mājām vai rakstot īsziņas, jūs maksāsit to pašu, ko jūs maksājat Latvijā.

Skaties foto:

Tomēr nav garantiju, ka cenas tiešām kritīsies tik strauji, kā solīts. Par viesabonēšanas pakalpojumiem dažādu valstu mobilie operatori viens otram maksā pēc sarežģītas vairumtirdzniecības shēmas. Jo dārgāks ir vietējais tarifs valstī, kur cilvēks viesojas, jo lielāki izdevumi viņa izcelsmes valsts operatoram. Līdz ar to viesabonēšanas cenu samazināšana var radīt zaudējumus to valstu operatoriem, kuru vietējie tarifi ir zemāki. Starp šīm valstīm ir arī Latvija.

Andrejs Dombrovskis, SPRK pārstāvis:
Latvijā ir ja ne paši zemākie, tad varbūt otri zemākie tarifi ES. Un zināms risks, protams, tur pastāv, ka investīcijām nākotnē varētu nepietikt līdzekļus.

Lai novērstu lielus izdevumus tādu valstu kā Latvija mobilajiem operatoriem, Eiropas regulā paredzēts izņēmums – ja viesabonēšanas atcelšana rada lielus zaudējumus, šo papildu maksu tomēr var saglabāt. Ierēdņi sola, ka papildu maksa būšot minimāla. Tomēr precīzus aprēķinus par tās apmēriem neviens vēl nav veicis.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl