Nevēlies, lai konkrēti “draugi” redz Tavus Facebook attēlus? Ir kāds vienkāršs veids…

2 komentāri
Nevēlies, lai konkrēti “draugi” redz Tavus Facebook attēlus? Ir kāds vienkāršs veids…
Sarah Marshall / Flickr

Sociālais tīkls Facebook pasaka par mums tieši tik daudz, cik aktīvi tur ievietojam savus attēlus, “iečekojamies” dažādās vietās un spiežam “patīk” daudziem citiem ierakstiem. Tāpat šajā vietnē gadu gaitā esam uzkrājuši pamatīgu “draugu loku”, no kuriem patiesībā dažus kauns dzēst ārā, bet, no otras puses, – visas bildes rādīt viņiem negribas. Facebook ir kāda pavisam vienkārša iespēja, ko darīt lietas labā…

Proti, Facebook piedāvā izvēlēties konkrētus cilvēkus, kuriem nebūs iespējas aplūkot Tevis ievietotos ierakstus, attēlus utt.

Kā to izdarīt? Vieglāk par vieglu!

Nospied uz bultiņas augšējā labajā stūrī un izvēlies “Settings” vai “iestatījumus”, ja izmanto Facebook latviešu valodas versiju. Tad izvēlies “Ziņu plūsmas uzstādījumus”.

Kreisajā pusē izvēlies iespēju “Timeline and Tagging” jeb “Laika joslas un atzīmēšanas iestatījumus”.

Tur, sadaļā “Who can see things on my timeline?” jeb “kurš var aplūkot manu laika joslu” tiek piedāvāta iespēja atzīmēt, vai tie ir pilnīgi visi sociālā tīkla Facebook lietotāji (šo iespēju gan neiesakam, jo šādi visus Tavus attēlus un ierakstus varēs atrast jebkurš cilvēks), vai, piemēram, Draugi. Visbiežāk cilvēki izvēlas rādīt savus ierakstus tieši Draugu kategorijai. Taču pastāv iespēja arī pielāgot – ja nu ir tādi draugi, kuriem Facebook Tavi jaunākie ieraksti nav jāredz…

Izvēlies iespēju “Pielāgots”:

Un tālāk jau viss ir vienkāršāk par vienkāršu – sadaļā “Don’t share with” raksti tik iekšā to cilvēku vārdus, kuriem nevēlies rādīt savus “postus” laika joslā.

Lūk, šādi:

Un vēl kāds “triks”, kuru iesakam izmantot – tajos pašos Laika joslas un atzīmēšanas iestatījumos pašā augšā, sadaļā “Who can add things to my timeline?” izvēlies iespēju aplūkot katru attēlu vai ierakstu, kurā kāds no Taviem Facebook draugiem vēlas Tevi atzīmēt. Tā Tu varēsi nedaudz vairāk kontrolēt to, kur parādies Facebook.

Tas izdarāms šeit:

2 komentāri