Komentāri
Ņem vērā un izmanto šo iespēju! No šodienas Latvijā var maksāt ar viedtālruni
Pixabay.com

Latvija ir pirmā no Baltijas valstīm, kurā no ceturtdienas, 7. septembra, var norēķināties ar viedtālruni. Mobilo maksājumu risinājumu izstrādājusi banka “Citadele” kopā ar globālo maksājumu tehnoloģiju uzņēmumu “Mastercard”.

Risinājums ieviests 8 mēnešu laikā, investējot vairāk nekā vienu miljonu eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai maksātu ar viedtālruni, tas līdzīgi kā bezkontakta karte jāpietuvina terminālim – pirkuma apmaksa notiks brīdī, kad ekrānā parādīsies maksājuma apstiprinājums.

Norēķināties ar viedtālruni var tur, kur uzstādīti bezkontakta termināļi – 15 tūkst. vietās Latvijā un kopumā pie 6,5 miljoniem tirgotāju visā pasaulē.

”Jau 35% iedzīvotāju vēlētos veikt maksājumus ar viedtālruni, taču līdz to izmantošanai plašā mērogā būs vēl nepieciešams laiks. Mūsu pieredze rāda, ka, tiklīdz cilvēki ir izmēģinājuši kaut ko ērtu un mūsdienīgu, viņi vairs nevēlas atgriezties pie iepriekšējiem risinājumiem,” stāsta Citadeles biznesa stratēģijas ieviešanas un biznesa attīstības vadītājs Vladislavs Mironovs.

Veicot norēķinu testēšanu, Citadeles mobilo maksājumu ieviešanas komanda novēroja, ka mobilo maksājumu priekšrocības tiek novērtētas vietās, kur ir garākas rindas vai cilvēki ir steidzīgāki.

Tāpat mobilos maksājumus aktīvi izmantoja tad, kad naudas maks atstāts mājās, piemēram, dodoties pastaigā vai sportiskās aktivitātēs. Izmēģinot maksājumus ar viedtālruni, cilvēki visbiežāk izvēlējās norēķināties par pirkumiem mazumtirdzniecības veikalos, degvielas uzpildes stacijās, arī aptiekās un pašapkalpošanās automazgātavās, noskaidrots mobilo maksājumu testēšanas laikā.

Lasi vēl